W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert Marita Albán Juárez Quartet

Data rozpoczęcia 2012-09-26
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Marita Albán Juárez z wykształcenia jest chopinolożką, ale jej południowoamerykański temperament, który ma we krwi, nie pozwala zamknąć się w ramach muzyki klasycznej. Chociaż jest autorką trzech książek o naszym najsłynniejszym kompozytorze i prowadzi badania naukowe, to jednak nie przeszkodziło jej na studiowanie wokalistyki jazzowej pod okiem Ewy Bem i Izy Zając. Może nie warto wspominać o jej olśniewającej urodzie, bo przecież liczy się muzyka, ale naprawdę nie sposób pominąć w kalendarzu koncertu Marity z zespołem.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Koncerty Marity to połączenie łagodnej bossa novy i temperamentnego bolera ujętego w jazzowe ramy. Sama artystka występuje i nagrywa od kilku lat, wykonując ludowe utwory pochodzące z Poludniowej Ameryki, głównie z Peru. Język hiszpański, którym perfekcyjnie posługuje się artystka oraz perkusjonalia (bongosy i inne) w rękach jej brata Manolo (Manuel Jose Alban Juarez) tworzą oryginalny klimat całości. Artystka brała udział w festiwalach Warsaw Summer Jazz Days i Jazz na Starówce w Płocku, koncertuje w klubach jazzowych oraz w plenerze.

Marita jest z wykształcenia muzykolożką i pracuje w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina. Jako narratorka – chopinolożka, a jednocześnie wokalistka wystąpiła w filmie dokumentalnym "Efekt Chopina". Wokalistka przygotowuje obecnie autorską płytę, która będzie zawierać m.in. kompozycje Antonio Carlosa Jobima, Michela Legranda, Miltona Nascimento i tradycyjną muzykę afro-peruwiańską. Marita współpracuje z TVP1, gdzie prowadziła cotygodniowy program CHOPIN2010.PL.

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł

Powiązane:

Teatr Stary

Najważniejsze wydarzenia cykliczne