W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Marka Andrzejewskiego „Elektryczny sweter”

Koncert Marka Andrzejewskiego „Elektryczny sweter”
Data rozpoczęcia 2012-05-09
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Ma w sobie jakąś charakterystyczną jasność, jakąś młodzieńczą pogodę ducha, optymizm działający wprost zaraźliwie na publiczność. - Jan Poprawa, krytyk muzyczny.

Dynamiczne brzmienia i nastrojowe ballady - po "Trolejbusowym batyskafie" i "Dziesięciu piętrach" Marek Andrzejewski powraca z nowym albumem. "Elektryczny Sweter" to zbiór kompozycji do autorskich tekstów piosenkarza oraz wierszy Adama Ziemianina. Nowa płyta Marka Andrzejewskiego pokazuje jego bardziej rockową duszę. Oczywiście nie brakuje na niej typowych dla Marka piosenek o charakterze przebojowym, jak „Kiedykolwiek”, czy ballad, jak „Idzie grudzień”, które śmiało nawiązują do wielkich hitów z pierwszej płyty - „Jak listy”, czy z drugiej - „Lot Amsterdam Tokio”. Teraz Andrzejewski lubi od czasu do czasu „przyłożyć”. „Na razie gramy” czy „Droga nas zmienia” brzmią mocno i przekonywująco pokazują, że współcześni balladziści nie boją się ostrzejszych form wyrazu. Uzyskanie dobrego brzmienia było kluczowe, dlatego do zmiksowania całości został zaproszony sam Andrzej Karp i po znakomitym efekcie widać, że był to dobry pomysł.

Płyta ukaże się oficjalnie 17 kwietnia 2012 roku nakładem wydawnictwa Dalmafon.

Marek Andrzejewski - autor, kompozytor, wykonawca piosenek. Od 1999 roku wraz z przyjaciółmi współtworzy „Lubelską Federację Bardów”. Współpracował z „Orkiestrą św. Mikołaja”, z teatrem „Gardzienice” i z Teatrem Grupa Chwilowa. W 1994 roku otrzymał I nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrodę im. Wojtka Bellona przyznawaną śpiewającym autorom. Dwukrotnie zdobył Grand Prix i Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (w 1994 i 1997 roku). Wielokrotnie reprezentował środowisko lubelskie na koncertach galowych Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Bilety: I miejsca - 30 zł, II miejsca - 20 zł, III miejsca - 10 zł