W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Melingo
Data rozpoczęcia 2017-03-31
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 100 zł, II - 85 zł, III – 40 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

Nazywany latynoskim Tomem Waitsem, Argentyńczyk Daniel Melingo czaruje dźwiękiem, umiejętnie zaciera granice między sacrum i profanum, nie przestając balansować na granicy szaleństwa i normalności. Bardzo szybko docenił moc tanga i to była miłość od pierwszej nuty. 
Niekwestionowany król argentyńskiego tanga odwiedzi Lublin z najnowszym repertuarem z albumu „Anda” wydanego w październiku 2016 roku.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Niczym iluzjonista z opowiadania Borgesa, oto Melingo, jego głos, jego klarnet i jego bajka. Słuchanie “Andy” jest jak oglądanie filmu Felliniego z zamkniętymi oczami; zatapiamy się w świecie dźwięków, które jak seria barokowych scen, pulsują i ciągle nas zaskakują. Właśnie tam rodzi się na nowo oryginalne tango, trochę tak, jakby Carlos Gardel znalazł się nagle w neo-rockowej fikcji, w której Eric Satie i Serge Gainsbourg przechadzają się pod rękę z duchami argentyńskich poetów i aktorów.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej