W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Michała Pastuszaka – Piosenka Autorska

Koncert Michała Pastuszaka – Piosenka Autorska
Data rozpoczęcia 2012-12-01
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Koncert w ramach Cyklu „Peryferia”

Bohater koncertu jest kompozytorem, autorem tekstów i instruktorem teatralnym w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie. Od lat zajmuje się piosenką autorską i poetycką. Wraz ze swoimi uczniami realizuje wydarzenia poetycko-muzyczne, jak również czynnie bierze udział w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich, takich jak Festiwal im. Jonasza Kofty "Moja wolności" w Warszawie, Biłograjskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski i wiele innych. Z obecnym składem muzycznym występuje od ponad sześciu lat. W tym okresie działalności zespołu powstało wiele oryginalnych kompozycji, które grupa prezentowała podczas  koncertów w Dęblinie, Puławach, Lublinie, Lubartowie, Łęcznej, Lubawie czy w Warszawie. Formacja wykonuje piosenkę autorską. Zdarza im się również sięgać po teksty polskich i zagranicznych poetów, które muzycznie interpretuje Michał Pastuszak.

Skład zespołu:
Michał Pastuszak śpiew-gitara elektroklasyczna (teksty, muzyka)
Piotr Mazurek - gitara
Sławek Frydecki - bas
Rafał Ringwelski - trąbka, flugelhorn
Marek Kozak - perkusja

O Cyklu "Peryferia"
Węglin znajduje się na obrzeżu miasta, z dala od jego zgiełku i pośpiechu, a bliżej przyrody. Nadaje to dzielnicy inny rytm, sprzyjający spotkaniom i rozmowom. W ramach Cyklu "Peryferia" DDK "Węglin" chce prezentować działania i twórców, którzy omijają centrum, zarówno w rozumieniu geograficznym, jak i mentalnym. Artystów, którzy mają duży wpływ na oficjalne nurty kultury jednocześnie pozostając na ich uboczu. Podczas takich spotkań będą prezentowane spektakle i filmy z muzyką na żywo, działania łączące ze sobą obraz i taniec, czy szeroko rozumiane działania performatywne.

Wstęp wolny