W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: MILO Ensemble & Wojciech Waglewski

Koncert: MILO Ensemble & Wojciech Waglewski
Data rozpoczęcia 2021-08-06
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Wydarzenie jest częścią Lubliner Festival 
Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie Centrum Kultury w Lublinie od 26.07. Rezerwacja pod adresem:

MILO Ensemble to zespół złożony z muzyków pochodzących z różnych kontynentów, którym przewodzi Milo Kurtis – multiinstrumentalista, kompozytor i jeden z największych twórców z kręgu muzyki świata. Muzyka wykonywana przez zespół czerpie pełnymi garściami z gatunków etno i grana jest na instrumentach akustycznych – saksofon, klarnet, oud, saz, santur, trombity, bębny, kalimby. Zawiera w sobie wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, polskiej muzyki ludowej, zachodniej Afryki, Tybetu i jazzu. Koncert ME jest formą podróży po kontynentach i stylach.

Specjalnie dla uczestników tegorocznego Lubliner Festival przygotowałem program, w którym oprócz moich autorskich kompozycji zagramy pieśni zainspirowane muzyką Żydów sefardyjskich w aranżacjach jazzowych i muzyki world music – mówi Milo Kurtis.

Tym razem muzykom MILO Ensemble towarzyszyć będzie na scenie nie kto inny, a sam Wojciech Waglewski, znakomity gitarzysta i kompozytor, prywatnie przyjaciel Milo Kurtisa, z którym koncertuje od 1972 r., kiedy to obaj występowali w grupie „Ya Sou”.

Pomysłodawcą, twórcą i liderem MILO Ensemble jest niestrudzony poszukiwacz nowych brzmień i kultur – Milo Kurtis – współzałożyciel Maanamu, Izraela, Zgody i innych kultowych polskich zespołów. Milo zapraszał do nagrań również artystów tej klasy, co Tomasz Stańko, który nagrał z nim dwa albumy (Osjan i Tribute to Don Cherry). Współpracował też na scenie ze słynnym amerykańskim współtwórcą Free Jazzu – Donem Cherry i Bobem Stewartem, najwybitniejszym tubistą jazzowym świata, grającym z Orkiestrą Gila Evansa – pierwszy występ w Polsce z tą orkiestrą miał miejsce na Jazz Jamboree 1974.

MILO Ensemble:

  • Milo Kurtis – lider, klarnet, trombity, głos, instr. perk.
  • Misza Kinsner – śpiew, sax baryton
  • Masza Natanson – śpiew, skrzypce
  • Bart Smorągiewicz – saksofony, flet
  • Adeb Chamoun – darabuka, riqq, daf, głos
  • Bart Pałyga – sarangi, śpiew gardłowy
  • Mateusz Szemraj – oud, saz, santur
  • Jacek Gładkowski –s pace (przestrzeń)

Wojciech Waglewski – założyciel i lider zespołu Voo Voo, twórca projektu Męskie Granie, gitarzysta, kompozytor, autor i producent muzyczny. Muzyk studyjny i producent wielu płyt. Współpracował z czołowymi artystami jazzowymi. Grał w takich zespołach jak „Bemibem”, „Osjan”, „Morawski Waglewski Nowicki Hołdys”. Laureat Paszportu Polityki za działalność kompozytorską i producencką oraz za umiejętność łączenia muzyki różnych kultur.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej