W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert "Młodzi Klasyczni"
Data rozpoczęcia 2012-04-04
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Podczas koncertu wystąpią Agata Szymczewska, Justyna Danczowska, Bartosz Koziak w klasycznym repertuarze na wiolonczelę, skrzypce i fortepian. W Teatrze Starym będzie można usłyszeć ich w repertuarze Brahmsa i Mendelssohna wykonanym między innymi na skrzypcach Antonio Stradivariusa oraz XIX-wiecznej kopii wiolonczeli J. Guadagniniego, na której koncertował wybitny polski wiolonczelista Dezyderiusz Danczowski.

W programie koncertu: Trio Mendelssohna nr 1 i Brahmsa nr 1.

Agata Szymczewska – absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, studentka Hochschule für Musik und Theater w Hannoverze. Laureatka I nagrody i Złotego Medalu oraz Nagrody Publiczności TVP Kultura w XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Brytyjski „The Times” porównał ją do samej Idy Haendel. Uhonorowana nagrodami: „Paszport Polityki”, Nagrodą TVP Kultura w kategorii Muzyka Poważna oraz dwoma „Fryderykami”.

Justyna Danczowska – studiowała w Bazylei i Zurychu. Laureatka Konkursu Pianistycznego im. prof. Ludwika Stefaoskiego w Płocku, Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodzieży w Szafarni. Stypendystka Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Stypendium Twórczego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Bartosz Koziak – zwycięzca III Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego, zdobywca nagród na konkursach w Tongyeong Kijowie, laureat XI Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie. Występował m.in. w Konzerthaus w Berlinie, Rudolfinum w Pradze i Cité de la Musique w Paryżu. Od kilku lat jest
regularnie zapraszany do udziału w projektach koncertowych Krzysztofa Pendereckiego.