W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Młynarski - Masecki Fortet

Koncert: Młynarski - Masecki Fortet
Data rozpoczęcia 2023-05-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału VIP-120zł, I-100 zł, II-85 zł, III-40 zł
Kategoria Koncert

Ten zespół cieszy się wielkim powodzeniem zarówno u publiczności jazzowej, jak i u słuchaczy kochających muzykę z myszką oraz popularne piosenki z dawnych lat – album „Noc w wielkim mieście” (2017) jest już platynową płytą! Dwaj panowie M. stworzyli formułę opartą na brzmieniu orkiestr z okresu międzywojennego, stosując zarazem uwspółcześnione aranżacje. Wokalista Jan Emil Młynarski i jego bandżola przenoszą słuchaczy w świat czarno-białych filmów, a Marcin Masecki gra na prostym pianinie, co dodaje ich muzyce dodatkowego kolorytu. Zagrają w czteroosobowym składzie.
 

Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym w Lublinie

Młynarski - Masecki Fortet

Po okresie wielkich amerykańskich orkiestr tanecznych w latach 30. jazz upodobał sobie bardziej kompaktowe formacje. Lata 40. to narodziny nowego nurtu, w którym partytury ustępowały miejsca improwizacji. Każdy muzyk znaczył więcej i oczekiwano od niego rozległej wypowiedzi muzycznej. W Polsce ten naturalny rozwój został przerwany przez Wojnę. Nawiązując do tamtego okresu Jan Emil Młynarski i Marcin Masecki powołują do życia kolejny zespół. W nowym kwartecie Jan śpiewa zza perkusji, Marcin też śpiewa zza pianina, a towarzyszy im jeszcze dwóch wspaniałych wirtuozów - Eldar Tsalikov na klarnecie i Max Mucha na kontrabasie. Repertuar to wciąż ukochany przez panów okres dwudziestolecia międzywojennego, rozszerzony o lata 40. i muzykę z Ameryki Łacińskiej, która miała tak istotny wpływ na polską scenę rozrywkową. Słuchając nowego kwartetu Młynarskiego i Maseckiego możemy się pobawić w stare i lubiane pytanie: „Co by było gdyby…”

Bilety: VIP-120zł, I-100 zł, II-85 zł, III-40 zł 

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej