W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert na sobotę - Mikołajki Folkowe

Koncert na sobotę - Mikołajki Folkowe
Data rozpoczęcia 2020-12-12
Godzina rozpoczęcia 19:00
Organizator Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka"
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

Bum Bum Orkestar - założony w 2014 roku polski zespół muzyczny. Wykonuje utwory, które są połączeniem muzyki bałkańskiej, klezmerskiej oraz polskiej. To wpływy tych trzech muzycznych światów sprawiają, że zespół na scenie potrafi zaskoczyć energią, zaraz potem wzruszyć rzewną melodią, by na koniec zmusić publikę do poruszania ciałem w rytm muzyki.

Cicha & Spółka - Karolina Cicha jest kompozytorką, wokalistką i multiinstrumentalistką - rozpoznawalną dzięki oryginalnej technice gry na kilku instrumentach jednocześnie. Laureatka GRAND PRIX i Nagrody Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja". W 2015 roku znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX - największym festiwalu World Music na świecie. Ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali w Europie, Azji i Ameryce.

Orkiestra św. Mikołaja Orkiestra św. Mikołaja to jeden z najbardziej cenionych i docenionych zespołów na polskiej scenie folkowej. Powstali ponad trzydzieści lat temu, podobnie jak polski folk. W tym czasie zmieniał się zarówno ich skład, instrumentarium, jak i styl muzyczny. Niezmienny pozostał jedynie ich wysoki poziom artystyczny. Przez kolejne trzy dekady swojego funkcjonowania stworzyli ponad dziesięć albumów. Ich różnorodność stylu przejawia się również w szerokim wachlarzu wykorzystywanych brzmień; na ich nagraniach usłyszymy feerię barw dźwiękowych, realizowanych na tak różnych instrumentach jak cymbały, nyckelharpa, fujarki pasterskie oraz mandola, koboz czy dutar.

Wydarzenie jest częścią 30. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej Mikołajki Folkowe

Transmisje koncertów >>>
Konferencja i studio festiwalowe >>> 
Wydarzenie na Facebooku >>>
Strona festiwalu >>>
Mikołajkowa playlista na Spotify >>>

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej