W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Natalia Przybysz “Zaczynam się od miłości”

Koncert: Natalia Przybysz “Zaczynam się od miłości”
Data rozpoczęcia 2022-10-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Sala widowiskowa
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 80/70 zł siedzące, 70/60 zł stojące
Kategoria Koncert

Pomysł na album „Zaczynam się od miłości” zrodził się podczas spotkania Natalii Przybysz i Kamila Sipowicza. Spadkobierca dorobku Kory powierzył Natalii zebrane i niewydane dotąd w formie piosenek zapiski legendy polskiej sceny muzycznej. Tytuł stanowi parafrazę tytułu zbioru tekstów Kory wydanych w formie książki.

Płyta zawiera niezaśpiewane dotąd teksty Kory z muzyką skomponowaną przez Natalię oraz jej zespół – Jurka Zagórskiego, Mateusza Waśkiewicza, Pata Stawińskiego i Kubę Staruszkiewicza. Obok siedmiu tekstów Kory na płycie znajdują się dwie autorskie piosenki Natalii – „Zew” o terapeutycznych działaniach przyrody podczas pandemii oraz „Jest Miłość” o obcowaniu z twórczą energią drugiej kobiety. Premiera miała miejsce 11 marca 2022. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo był utwór „W oku cyklonu”.

Natalia Przybysz to jeden z najciekawszych kobiecych głosów na rodzimej scenie muzycznej, ale także kompozytorka i autorka tekstów. Dała się poznać w roku 2001, kiedy to wraz z siostrą Pauliną zadebiutowały współtworząc Sistars. Po zakończeniu działalności zespołu, Natalia skupiła się na solowej karierze i poszukiwaniach własnej artystycznej drogi. Artystka jest laureatką Fryderyków, m.in. za album roku pop („Światło nocne”, 2018 oraz „Jak malować ogień”, 2020), album roku rock oraz utwór roku.

Wydarzenie jest częścią 27. Konfrontacji Teatralnych

Szczegółowy program oraz informacja o biletach. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej