W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: New Bone "Follow Me - Music by Henryk Wars and Bronisław Kaper"

Koncert: New Bone "Follow Me - Music by Henryk Wars and Bronisław Kaper"
Data rozpoczęcia 2014-03-05
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

NEW BONE – świetny krakowski zespół znany do tej pory z autorskiego repertuaru zaskoczy nas swoją inspiracją. Dwóch wybitnych polskich kompozytorów rocznik 1902: Henryk Wars, zwany pieśniarzem Warszawy oraz Bronisław Kaper pierwszy polski laureat Oscara (w 1953 za muzykę do filmu „Lily”, w Polsce zapewne bardziej znany z muzyki do filmu „Bunt na Bounty”). Kto nie zna takich szlagierów jak „Już nie zapomnisz mnie” (z filmu „Zapomniana melodia”), „Na pierwszy znak” (z filmu „Szpieg w masce”) czy „Umówiłem się z nią na dziewiątą” (z filmu „Piętro wyżej”)? To wszystko i jeszcze więcej w aranżacji fantastycznych jazzmanów: Dominika Wani, Joachima Mencela i Andrzeja Jagodzińskiego. Lepiej być nie może. Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

NEW BONE - krakowski kwintet jazzowy złożony z młodych, utytułowanych muzyków. Trzema autorskimi płytami utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały się takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Tylko od początku tego roku formacja zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także podczas Międzynarodowego Delhi Jazz Festival. New Bone nieustannie koncertuje promując swój ostatni album, trwają również intensywne przygotowania do nagrania kolejnej płyty.
Zespół powstał w 1996 roku z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka. Debiutancki album "Something for now", na którym znalazły się kompozycje lidera zespołu, nagrali w 2004 roku. Debiut fonograficzny zaowocował dużą ilością koncertów w całej Polsce. W 2009 roku grupa New Bone nagrała drugą płytę „It’s not easy”, która jest kontynuacją „Something for now”. W styczniu 2012 roku zespół zarejestrował materiał na trzecią autorską płytę zatytułowaną „Destined” (premiera: kwiecień 2012 rok). W sierpniu 2013 roku Pawła Kaczmarczyka zastąpił Dominik Wania. Autorem muzyki, tak jak i większości kompozycji wykonywanych przez New Bone, jest lider zespołu Tomasz Kudyk.

Zespoł wystąpi w składzie:
Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn
Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy
Joachim Mencel – fortepian
Maciej Adamczak – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej