W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: New Brand Quintet
Data rozpoczęcia 2022-06-02
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 40/50 zł
Kategoria Koncert

New Brand Quintet tworzy pięciu muzyków pod wodzą czołowego polskiego perkusisty – Arka Skolika.

Każdy z nich występuje na scenach, jako lider swojego własnego składu, ale to New Brand Quintet scala pięć indywidualności, które łączy miłość do jazzu głównego nurtu.

Muzycy na swoim pierwszym albumie prezentują sześć kompozycji z lat 60. Każdy z utworów niesie ogromny ładunek emocji: od melancholijnego “Holy Land” Cedara Waltona i refleksyjnej kompozycji Kenny’ego Dorhama “La Mesha” po energetyczne, kwintetowe utwory Joe Hendersona “Jinrikisha”, czy słynny “Punjab”.

Jest to album niezwykle świeży i spójny pod względem brzmienia i repertuaru. Dobór utworów precyzyjnie dawkuje słuchaczowi zmienne nastroje. Brzmienie płyty przywołuje esencjonalne nagrania hardbopowe, a okładka bezpośrednio nawiązuje do “starego stylu” płyt jazzowych wykorzystując zdjęcia wykonane wyłącznie metodą analogową.

Skład zespołu: 

  • Arek Skolik – perkusja,
  • Jarek Bothur – saksofon,
  • Piotr Krzemiński – trąbka,
  • Tomasz Białowolski – fortepian,
  • Maciej Kitajewski – kontrabas.

Bilety do nabycia w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej