W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert o ojcu Jana Pawła II: "Modlitwa, która dotyka Ojczyzny

Koncert o ojcu Jana Pawła II: "Modlitwa, która dotyka Ojczyzny
Data rozpoczęcia 2015-11-29
Godzina rozpoczęcia 17:45
Miejsce Lublin, kościół pw. św. Andrzeja Boboli, ul. Paderewskiego 20
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

"Ojciec Jana Pawła II. Modlitwa, która dotyka Ojczyzny" – to koncert słowno – muzyczny, ukazujący Karola Wojtyły seniora, jako rodzica który miał wielki wpływ na ukształtowanie osobowości Świętego Jana Pawła II.

Monodram Anny Dreli to także traktat o wychowaniu domowym w szacunku dla polskiej tradycji i kultury oraz modelowych relacjach ojca i syna. Scenariusz, ukazuje dojrzałego wewnętrznie człowieka, żyjącego wiarą, oddanego rodzinie i szanującego ciężką, uczciwą pracę. Postać ojca przyszłego świętego ukazana jest na tle przełomowych wydarzeń historycznych tamtych czasów, m. in. odzyskania przez Polskę niepodległości, wojen światowych XX wieku, czy wojny polsko – bolszewickiej 1920 roku. Dlatego też data premiery czyli 15 sierpnia nie była przypadkowa, gdyż właśnie ten dzień to potrójne święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Dzień Wojska Polskiego oraz kolejna rocznica bitwy warszawskiej 1950, nazywanej także cudem nad Wisłą. 
- Rok 2015 został ogłoszony Rokiem Jana Pawła II. W tym czasie nie tylko wczytujemy się w poezję, homilie i encykliki papieża – Polaka, ale także sięgamy głębiej poznając jego rodziców – wyjaśnia Robert Grudzień, muzyk, kompozytor a także twórca koncertów artystyczno – edukacyjnych. Koncert to nie tylko monodram, ale także niepowtarzalna oprawa muzyczna. Publiczność usłyszy utwory patriotyczne i sakralne, w najlepszym wykonaniu. Obok Roberta Grudnia wystąpią znakomici śpiewacy młodego pokolenia, soliści Teatru Muzyczngeo w Lublinie.
Scenariusz oraz słowo wiążące Anna Drela, absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Świętego Jana Pawła II.

Wykonawcy:
Dorota Szostak-Gąska - sopran
Jakub Gąska - tenor
Robert Grudzień - organy
Anna Drela - scenariusz, słowo wiążące
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej