W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Olo Walicki - Kaszabe w Armenii

Koncert: Olo Walicki - Kaszabe w Armenii
Data rozpoczęcia 2015-07-12
Godzina rozpoczęcia 22:15
Miejsce Zamek Lubelski - Muzeum Lubelskie, ul. Zamkowa 9
Kategoria Koncert

OLO WALICKI - KASZEBE w ARMENII, gość specjalny ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI 
(POLSKA, PW)
Olo Walicki Kaszebe, to projekt, który zasłynął bezkompromisowym i nowatorskim podejściem do kultury Kaszub. Zarówno pierwsza jak i druga płyta zespołu, stały się dowodem niezależności i wyznaczają nowe standardy w ramach współczesnej twórczości wywodzącej się z tego regionu. Istotą realizacji projektu była chęć głębokiego poznania kultury Kaszub, jej podstawowych wartości. Muzyka, historia, zwyczaje oraz kontekst przyrodniczy, poddane zostały analizie i dekonstrukcji w celu oswobodzenia i ponownego scalenia elementów składowych.

Kierując się tym tropem i szukając sposobu nowoczesnego spojrzenia na muzykę ormiańską, specjalnie dla festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, Olo Walicki postanowił przygotować premierowy materiał, który wykona ze swoim zespołem i gościem specjalnym - Zbigniewem
Namysłowskim.

Do mocnych gitarowych brzmień i przebojowych melodii z towarzyszeniem rozbudowanej sekcji instrumentów perkusyjnych, kontrabasu i trąbki, dołączył kultowy improwizator i saksofonista. Zbigniew Namysłowski to wybitny wirtuoz, artysta, który słynie z łączenia muzyki ludowej i etnicznej z jazzem. Zaproszenie do współpracy Zbigniewa Namysłowskiego dla Ola Walickiego ma również wymiar symbolicznego spotkania z Mistrzem. To właśnie w jego kwartecie Olo zdobywał cenne wskazówki i niezbędne szlify muzyczne wspólnie koncertując i nagrywając kolejne albumy, przez blisko 10 lat.

Podczas koncertu usłyszymy nowo powstały materiał inspirowany ormiańską muzyką ludową i klasyczną oraz odniesienia do sakralnej formy - szarakanu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej