W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Parasolnik z Lublina

Koncert: Parasolnik z Lublina
Data rozpoczęcia 2021-08-06
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Parking przed budynkiem Jesziwy, ul. Lubartowska 85
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Wydarzenie jest częścią Lubliner Festival 
Koncert poświęcony Żydom lubelskim – Etel Szyc, Piotr Szyc, Alona Szostak, zespół BENE, Irek Dobrowolski, Aleksander Rozenfeld
Organizator GWŻ Filia w Lublinie, wydarzenie towarzyszące

Nuchym Szyc był znaną i barwną postacią Lublina, przez ponad 44 lata prowadził warsztat naprawy parasoli przy ul. Lubartowskiej 31. Był także poetą, pisał wiersze oraz opowiadania. Jeden z jego wierszy umieszczony został w antologii poezji religijnej Przez krzyż i podarowany papieżowi Janowi Pawłowi II. O żydowskim życiu w Lublinie, o mieszkańcach, których już nie ma, opowie córka Nuchyma, Etel – była aktorka Teatru Żydowskiego w Warszawie, nauczycielka w żydowskiej szkole Lauder-Morasha w Warszawie, pomysłodawczyni i dyrektorka Lubliner Festival.

Podczas koncertu wysłuchać będzie można poezji zaczerpniętej z tomiku poezji Nuchyma Szyca. Tradycyjne pieśni żydowskie wykona Alona Szostak oraz grupa BENE. Na skrzypcach grać będzie Piotr – wnuk Nuchyma Szyca. Recytacja – Irek Dobrowolski, reżyser filmowy i teatralny.
  

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej