W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Pasażer i Eddie/Hai

Koncert: Pasażer i Eddie/Hai
Data rozpoczęcia 2019-01-19
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Płatny
Koszt udziału 10/15 zł
Kategoria Koncert

Podczas styczniowej odsłony cyklu „Peryferia” DDK "Węglin" zaprasza na koncert dwóch lubelskich zespołów. Na jednej scenie będziemy mogli usłyszeć Pasażera i Eddie/Hai. Jakże dwa odmienne języki muzyczne posiadające pewien wspólny idiom w postaci poszukiwania własnego języka wypowiedzi artystycznej. To jest ta wartość, dla której chcemy Państwu zaprezentować te muzyczne projekty.

Pasażer – połączenie głosu męskiego, syntezatora analogowego i bitu perkusyjnego
Trio Pasażer powstawało w drugiej połowie 2015 roku. Koncepcja grupy wykonującej muzykę instrumentalną, ale jednocześnie elektroniczną, zespołu, który łączyłby ze sobą rockową ekspresje w połączeniu z hip-hopem, klarowała się już od roku 2014. W pierwszym składzie zespołu, który jeszcze nie nosił obecnej nazwy wchodzili muzycy związani ze Szkołą Muzyczną im. T. Szeligowskiego i Wydziałem Artystycznym UMCS. W okresie poszukiwań właściwego brzmienia, zespół zrezygnował z funkcji gitarzysty basowego na rzecz syntezatora analogowego. Różnorodność stylistyczna wykonywanej muzyki i silny związek z Lubelszczyzną zaowocowały określeniem gatunku, w którym tworzą artyści „Renesansem lubelskim”. Grupa w roku 2016 zadebiutowała supportując Fisz Emade Tworzywo na Drzwiach Otwartych UMCS.

Jan Wąsak – wokal, gitara, syntezatory
Wojciech Głowacki – klawisze, syntezator analogowy
Michał Kondrat-Wróbel – perkusja

Eddie/Hai – alternatywa
Piszą o sobie: „do niedawna jedno, a dziś już czteroosobowa działalność niegospodarna, na własnych piosenkach. Laureaci Festiwalu Piosenki Artystycznej Wschody w 2017 i 2018 roku. W listopadzie wydali koncertową EP nagraną na Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie. Grają cyrk i konfetti deszcz, dzieje im się w głowach, mają mało czasu i duże pokoje. Nie rozumiesz tekstów? Nie szkodzi, to zmyślone piosenki. Otwórz drzwi, bo przeciągasz właśnie linę, nie patrz na ręce, niech się okaże.”

Zuza Nierubca – wiolonczela
Borek Borkowski – gitara Basowa
Adam Jan Lipiński – perkusja
Eddie/Hai – wokal, gitara

 

Bilety:
15 zł – normalny
10 zł – ulgowy (uczniowie, studenci, Seniorzy)
Bilety w godzinach otwarcia Kasy DDK „Węglin” lub w dniu spotkania na godzinę przed wydarzeniem.
Rezerwacje biletów – 81 466 59 14

O cyklu:
Węglin znajduje się na obrzeżu miasta, z dala od jego zgiełku i pośpiechu, a bliżej przyrody. Nadaje to dzielnicy inny rytm, sprzyjający spotkaniom i rozmowom. W ramach muzycznego cyklu „Peryferia” prezentujemy działania i twórców, którzy omijają centrum, zarówno w rozumieniu geograficznym, jak i mentalnym. Artystów, którzy mają duży wpływ na oficjalne nurty muzyki jednocześnie pozostając na ich uboczu. Pomysłodawcą i koordynatorem cyklu „Peryferia” jest Sławomir Księżniak, Dyrektor DDK „Węglin”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej