W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Paweł Karczmarczyk
Data rozpoczęcia 2022-03-03
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Płatny
Koszt udziału 40-50 zł
Kategoria Koncert

Solowy koncert Pawła Kaczmarczyka to opowieść. W pełni wyimprowizowana, przepełniona dużym ładunkiem emocjonalnym, okraszona przestrzenią – lecz nie pozbawiona napięcia. Styl artysty brzmieniowo wywodzi się z muzyki klasycznej, jest przesiąknięty europejską, a w szczególności polską muzyką jazzową. Całość dopełnia niewielka domieszka transu, muzyki świata, muzyki filmowej oraz minimalizmu. To unikalny proces twórczy pozbawiony jakichkolwiek założeń. 

Paweł Karczmarczyk - już od dawna należy do elitarnego grona uznanych europejskich pianistów. Nagrywał dla wielu prestiżowych wytwórni, takich jak ACT Music, Fresh Sound Records czy Hevhetia – a jako twórca albumu „Complexity In Simplicity” (ACT Music 2009) stał się trzecim (po Stańce i Wasilewskim) polskim artystą jazzowym nagrywającym dla tak znanej oficyny wydawniczej w roli lidera zespołu.

Przez ostatnie dwie dekady nagrał sześć wspaniale przyjętych albumów, które przyniosły mu liczne nagrody, m.in. Mateusza Trójki, sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazynu „Jazz Forum”, pięć „Oskarów Jazzowych” (Grand Prix Jazz Melomani), dwie nominacje do Fryderyka oraz „Kulturalny Odlot” Gazety Wyborczej.

Bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej