W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert performatywny "My - Persony"

Koncert performatywny "My - Persony"
Data rozpoczęcia 2015-02-25
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Akcja

oncert performatywny teatru improwizacji i symboliki ciała "My - Persony" pt. "Przestrzenie Kobiety" i wernisaż wystawy zdjęć Łukasza Łepika "Fotoprzestrzenie" w ramach projektu Przestrzenie.

Przestrzenie kobiety (koncert performatywny) – teatru improwizacji i symboliki ciała „My – Persony” prezentuje swoje sceniczne interpretacje tekstów kobiet i o kobietach. To subtelne spojrzenie na świat prezentujemy w postaci zmąconych abstrakcyjnych przestrzeni, marzeń na jawie, które co dzień towarzyszą każdej przemianie.
Wychodzimy z mroku, gdzie wyłania się sen o babci, co niosła niebo do domu. Tracimy wolność, buntujemy się. W bezsilnej codzienności próbujemy modlitwy. Dochodzimy do człowieka, który spotyka drugiego człowieka z garścią miłości. Boją się siebie, nie rozumieją i ranią. Toczą wojnę. Czy uda im się porozumieć? Tłem do tych sennych opowieści są zdjęcia Łukasza Łepika – gra surowym światłocieniem, czernią, bielą, odcieniami szarości, które przebija pełna ciepła nocna lampka, taniec i ciało.

Występują:
Wokal – Joanna Belzyt
Gitara – Maciek Krawczyk
Kachon i inne – Agata Witkowska
Aranżacje muzyczne - zespół
Do tekstów: Grażyny Rakfalskiej, Egito Concalves'a, Willima Blake'a,
Emilly Dickinson, Adama Zagajewskiego
Ruch sceniczny – Joanna Belzyt
Fotografie – Łukasz Łepik

Koncert jest częścią wernisażu wystawy zdjęć „Fotoprzestrzenie” autorstwa Łukasz Łepika.

Fotoprzestrzenie – wystawa ma na celu ukazanie fenomenu światła – jego materialnej i duchowej istoty. Zaprezentowane fotografie przedstawiają abstrakcyjne przestrzenie, wykreowane poprzez różnorodną grę świateł w różnych zestawieniach kompozycyjnych. Podczas wystawy odbiorcy zostaną zderzeni z namiastką tego, co wydarzy się podczas koncertu.
Wernisaż wystawy będzie swego rodzaju wprowadzeniem widza w przestrzeń w której znajdą się podczas koncertu performatywnego „Przestrzenie kobiety”. Stworzy unikatową scenografię i środowisko, będzie jego integralną częścią.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej