W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert "Piekno i łzy"

Data rozpoczęcia 2012-03-15
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Radio Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2
Kategoria Koncert

Koncert jest zorganizowany dla upamiętnienia 70 rocznicy likwidacji getta lubelskiego i eksterminacji ludności żydowskiej Lublina.

Koncert "Piekno i łzy" odbędzie się 15 marca w Studiu Muzycznym Radia Lublin o godz 18. w przeddzień 70 rocznicy likwidacji getta w Lublinie, która rozpoczęła się w nocy z 16/17 marca 1942 r.

Podczas tego szczególnego koncertu, zatytułowanego "Piękno i łzy " wystąpi znany solista p. Jacek Ścibor (vocal), p. prof. Jolanta Munch (fortepian) i Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej pod dyrekcją Elżbiety Krzemińskiej - artyści i wykonawcy znani z szerokiej działalności artystycznej w kraju i zagranicą oraz z bogatej dyskografii.

Komentarz muzyczny i prowadzenie koncertu zapewni p. dr Stefan Munch

W intencji organizatorów i twórców koncertu jest przypomnienie pieśni i piosenek żydowskich, wykonanych w języku jidysz, polskim i hebrajskim, które przywołają świat żydowskiej kultury, folkloru i muzyki, jaką tętnił Lublin do wybuchu II wojny światowej.

Ukaże się także płyta CD z nagraniami tych utworów w specjalnej edycji przygotowanej dla upamietnienia tej rocznicy.

Patronat honorowy nad tym koncertem objęli:
- Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk,
- Przewodniczący Rady Miasta Lublin Piotr Kowalczyk,
- Przewodniczący Ziomkostwa Żydów Lubelskich mec. Josef Dakar.

Organizatorami koncertu są : Polskie Radio Lublin S.A., przy współpracy Urzędu Miasta Lublin, Stowarzyszenia "Pro Musica Antiqua" w Lublinie i środowiska "Lubliner - Ziomkostwa Żydów Lubelskich".

Udział w koncercie zapowiedziała grupa około 50 osób reprezentujących środowisko żydów lubelskich, która przyjedzie z Izraela na obchody 70 rocznicy likwidacji getta w Lublinie.

Wstęp na koncert jest wolny i otwarty dla wszystkich mieszkańców Lublina.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne