W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert "Pieśni bagien"

Data rozpoczęcia 2012-11-14
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Koncert

Towarzystwo dla Natury i Człowieka zaprasza na koncert tradycyjnych pieśni z białoruskiego Polesia. Wystąpi zespół śpiewaczek z wioski Kozły. Po koncercie odbędzie się projekcja filmu "Olmany" w reżyserii Jagny Knittel.

Zespół śpiewaczy z wioski Kozły (obwód homelski Białorusi)
Wioska Kozły leży niedaleko Jelska w dorzeczu Prypeci, w pobliżu granicy z Ukrainą. Zespół tworzą obecnie głównie spiewaczki średniego pokolenia urodzone w latach 40. i 50. XX wieku. Kontynuują miejscową tradycję śpiewu przejętą od poprzednich generacji.
Wystąpią: Waliantina Liaukowskaja, Maria Kazioł, Nadzieja Kozieł, Pionija Suhak, Sofija Szaciła

Film „Olmany” (2012) Jagny Knittel to trzecia część cyklu muzycznych portretów poleskich wiosek i śpiewaczek. Filmy powstają podczas wypraw na Polesie mających na celu dokumentację tradycji muzycznych, ale przede wszystkim naukę tradycyjnego miejscowego stylu i starych pieśni. A także samo spotkanie ze śpiewaczkami. Olmany to niewielka miejscowosć leżąca na skraju Olmańskich Błot - największego kompleksu bagien zachowanego na Polesiu, przez który przechodzi dzis białorusko-ukraińska granica. Pierwszy film z serii dotyczył leżącej po ukraińskiej stronie bagna wsi Perebrody. Niezwykłej urody portret odchodzącego świata oraz poleskie pieśni nagrane „u siebie”.

Wstęp wolny

Powiązane:

Warsztaty Kultury

Najważniejsze wydarzenia cykliczne