W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Plateau "Projekt Grechuta Akustycznie"

Koncert Plateau "Projekt Grechuta Akustycznie"
Data rozpoczęcia 2014-05-28
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Tego koncertu nie mogło zabraknąć w Lublinie. Chociaż projekt ma już kilka lat, to moim zdaniem należy do obowiązkowych. To świetny muzycznie hołd dla twórczości Marka Grechuty. Bardzo trudno jest opracować na nowo piosenki, które wszyscy znają i kochają. Tutaj recepta była bardzo prosta. Utwory zyskały nowe, bardziej rockowe brzmienie (płytę produkował Wojciech Waglewski) a wokalista Michał Szulim nie próbuje za wszelką cenę udowodnić, że jest lepszy od Grechuty, dzięki czemu piosenki zachowały swój niepowtarzalny klimat. Nie mamy tu wariacji na temat, ale naprawdę solidną dawkę dobrej muzyki i świetnie zaśpiewane piosenki. Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Album „Projekt Grechuta” ukazał się w 2011 roku, a jego producentem muzycznym był Wojciech Waglewski. Obok klasyków: „Dni, których nie znamy”, „Wiosna, ach to Ty”, „Korowód”, czy „Będziesz moją panią”, na płycie znalazły się inne, równie szlachetne i piękne kompozycje, stanowiące przekrój twórczości Marka Grechuty. Utwory nagrane ze świeżym i kreatywnym podejściem muzyków Plateau zachowały urok i magię nadane im przez Mistrza.

Zespół wystąpi w składzie:
Michał Szulim - wokal
Dominik Książek-Rowicki - bas
Karol Kowalczyk - gitara
Marcin Lizak - gitara
Maksymilian Ziobro - perkusja

Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III - 30 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej