W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Polska premiera IV kwartetu smyczkowego Krzysztofa Pendereckiego

Koncert: Polska premiera IV kwartetu smyczkowego Krzysztofa Pendereckiego
Data rozpoczęcia 2017-04-02
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Archikatedra Lubelska
Udział Płatny
Kategoria Koncert

Koncert 2 kwietnia w Archikatedrze Lubelskiej wykona Belcea Quartet (Corina Belcea, Axel Schacher, Krzysztof Chorzelski, Antoine Lederlin) uznawany za jeden z najlepszych obecnie kwartetów smyczkowych na świecie. W ich wykonaniu w Lublinie usłyszymy:

Krzysztof Penderecki: IV Kwartet smyczkowy (polska premiera)
Dmitrij Szostakowicz: III Kwartet smyczkowy F-dur op.73
Ludwig van Beethoven: Kwartet smyczkowy op. 59 nr 2

Liderką i założycielką Belcea Quartet jest rumuńska skrzypaczka Corina Belcea. Zespół powstał w 1995 r. w Londynie z inicjatywy studentów Royal College of Music. Muzycy mają w swoim dorobku rewelacyjne nagrania kwartetów smyczkowych Schuberta, Janaczka, Bartoka, Brittena. Niemal od początku członkiem zespołu jest Polak Krzysztof Chorzelski, który gra na altówce. Jest absolwentem stołecznej Akademii Muzycznej im. Chopina i Royal College of Music w Londynie. W 1992 r. wygrał Konkurs Skrzypcowy im. Tadeusza Wrońskiego w Warszawie. Obecnie jest profesorem londyńskiej Guildhall School of Music and Drama.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej