W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert premierowy płyty „Przy Tobie” Mariusza Bogdanowicza

Koncert premierowy płyty „Przy Tobie” Mariusza Bogdanowicza
Data rozpoczęcia 2016-10-13
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Sala Widowiskowa ACK (Inkubator Medialno-Artystyczny, ul. Radziszewskiego 16)
Organizator ACK UMCS "Chatka Żaka"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Akademickie Centrum Kultury UMCS serdecznie zaprasza na koncert premierowy płyty „Przy Tobie” Mariusza Bogdanowicza. 

„Przy Tobie” to piosenki Mariusza Bogdanowicza do tekstów Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Wołka, Marka Gaszyńskiego, Wojciecha Ziembickiego, Justyny Holm i Marii Przybysz. Jest to muzyka silnie operująca przestrzenią, z dużą dawką emocji. Jak w całej twórczości Mariusza Bogdanowicza, również i tu pierwszoplanową rolę odgrywa melodyka w swym lirycznym wcieleniu. Do udziału w tym projekcie, lider zaprosił wokalistki związane z Wydziałem Artystycznym UMCS. Ich osobowości pełne są młodzieńczej spontaniczności, witalności i entuzjazmu, a sugestywna wrażliwość sprawia, że przekazywane treści stają się bliskie odbiorcy. Wyrafinowany akompaniament i improwizacje wspaniałych instrumentalistów dodają głębi wyrazowej interpretacjom poetyckich tekstów naszych najwybitniejszych autorów.

"Przy Tobie" to próba połączenia muzyki pop z elementami jazzu. Nie znajdziemy tu nowomodnych eksperymentów. Ten rezultat wieloletnich poszukiwań, w zamyśle lidera, jest adresowany do odbiorcy poszukującego raczej spokoju i oddechu niż wrzawy i zgiełku. Na płycie  znalazło się jedenaście utworów. Powstawały one przez całe artystyczne życia lidera i w większości nigdy nie były wydane. Każdy z nich nagrany jest w innym składzie instrumentalnym. W sesjach nagraniowych wzięli udział wybitni polscy jazzmani, wśród nich legenda polskiej muzyki - Włodzimierz Nahorny, a także: Adam Wendt, Paweł Tomaszewski, Piotr Schmidt, Marcin Olak, Sebastian Frankiewicz, Michał Iwanek i Rafał Kazimirski.

"Przy Tobie" to propozycja dla wymagającego słuchacza ceniącego sobie dobry tekst, wysublimowaną muzykę i interpretację. Płyta stanowi efekt dziesięciolecia pracy artystycznej Mariusza Bogdanowicza na Wydziale Artystycznym UMCS.

W trakcie koncertu zaprezentują się:
wokal:

Anna Michałowska, Paulina Mazepa, Katarzyna Maziarczyk , Natalia Nejman, Monika Szymczyk i Kinga Ziółko
muzycy:
Mariusz Bogdanowicz – kontrabas
Michał Iwanek – fortepian
Adam Wendt – saksofon sopranowy i tenorowy
Rafał Kazimirski – gitara
Sebastian Frankiewicz – perkusja, instrumenty perkusyjne

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej