W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert promujący płytę Adama Bartosia pt. "Nowy Ląd"

Koncert promujący płytę Adama Bartosia pt. "Nowy Ląd"
Data rozpoczęcia 2017-02-18
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka", Radziszewskiego 16
Organizator ACK UMCS „Chatka Żaka” we współpracy z Fundacją Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina
Udział Bezpłatny
Koszt udziału 20 zł
Kategoria Koncert

Koncert promujący płytę Adama Bartosia pt. „Nowy Ląd”. Album wydano przy wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia miasta w 2017 roku.

Na koncercie usłyszymy utwory z najnowszej płyty w wykonaniu Adama z zespołem. Skład: Adam Bartoś – śpiew, gitary, harmonijka; Seweryn Antoń – kontrabas; Jan Jarecki – piano Rhodesa, skrzypce; Mateusz Jakubczyk – perkusja. Organizatorem koncertu jest ACK UMCS „Chatka Żaka” we współpracy z Fundacją Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina.

Adam Bartoś to lubelski wokalista, autor tekstów, aranżer, grający na gitarach i harmonijce ustnej. Wykonuje muzykę inspirowaną bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych. Płyta „Nowy Ląd” to jego drugi album. Znajdziemy na nim autorskie utwory z tekstami śpiewanymi po polsku. Muzyka sięga do bluesa i folk-rocka. Pomimo odniesienia do tradycji, płytę charakteryzuje różnorodność muzycznych barw. Nagrań dokonano w Studio Squat w Chełmie. Płytę promuje singiel „Ścieżki” oraz teledysk „Płonie serce”.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w ACK UMCS, ul. Radziszewskiego 16 oraz w sklepie muzycznym „Quena”, ul. Narutowicza 34 w Lublinie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej