W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Re: tradycja
Data rozpoczęcia 2016-08-12
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce Dziedziniec Muzeum Lubelskiego na Zamku
Organizator Warsztaty Kultury
Kontakt e-mail: biuro@jarmarkjagiellonski.pl
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

Koncert jest kontynuacją spotkań zapoczątkowanych podczas projektu filmowego Szlakiem Kolberga. Będzie to okazja do posłuchania artystów znanych z polskiej sceny muzycznej w repertuarze tradycyjnym. Obok mistrzów muzyki tradycyjnej m.in. Marii Siwiec, Stanisława Głaza, Sławomira Czekalskiego staną Gaba Kulka, Czesław Mozil, czy Mateusz Pospieszalski.

W koncercie udział wezmą: Gaba Kulka, która wystąpi w duecie z wybitną śpiewaczką z Gałek Rusinowskich Panią Marią Siwiec i kapelą Niwińskich; Czesław Mozil zagra ze Sławomirem Czekalskim, który gra na polskiej harmonii trzyrzędowej, Mateusz Pospieszalski, Tęgie Chłopy i Stanisław Witkowski zaprezentują muzykę z Kielecczyzny, a muzyka Podhala zabrzmi w wykonaniu Tymona Tymańskiego oraz Pani Stanisławy Galicy-Górkiewicz, wybitnej prymistki z Bukowiny Tatrzańskiej. Udział w koncercie potwierdził również Adam Strug i Pani Bronisława Świder z pieśniami kurpiowskimi, a z repertuarem lubelskim wystąpi Krzesimir Dębski z Panami Stanisławem Głazem, Bronisławem Rawskim i Zbigniewem Butrynem.

Koncert poprowadzą Agnieszka Obszańska i Jacek Hałas.

Muzyka tradycyjna niesie ze sobą niezwykłą wartość artystyczną, nie jest łatwa i banalna, kryje w sobie niezwykły potencjał. Wykonujący ją muzycy to wybitni artyści, a muzyka to historie ludzi, wspólna energia. Na to wyjątkowe spotkanie zapraszamy podczas Jarmarku Jagiellońskiego 12 sierpnia do Lublina.

Koncertowi towarzyszy spotkanie z artystami oraz Michałem Pietrusiewiczem – autorem projektu filmowego Szlakiem Kolberga. Spotkanie odbędzie się 12 sierpnia o godz. 16.00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej