W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Renata Przemyk
Data rozpoczęcia 2017-05-17
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 80 zł, II - 60 zł, III – 40 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

Skład zespołu:
Renata Przemyk - wokal
Kamil Błoniarz - akordeon
Grzegorz Palka - gitary
Piotr Wojtanowski - bas
Sławek Puka - bębny
Krzysztof Pająk - instrumenty klawiszowe

Utworem „Babę zesłał Bóg” ze swojego drugiego solowego albumu szturmem wdarła się na rynek muzyczny początku lat 90-tych. Od tamtej pory Renata Przemyk wydała kilkanaście płyt, lansując kolejne przeboje ze swojego repertuaru. Jej charakterystyczny silny głos, wokalna charyzma i konsekwencja muzyczna sprawiają, że wciąż ma grono wiernych fanów, a większość jej płyt uzyskała status „platynowej”. Dzięki swoim nieszablonowym pomysłom aranżacyjnym i oryginalności z powodzeniem występowała zarówno na festiwalach w Opolu, Sopocie, czy też Jarocinie. Renata Przemyk ma tę wyjątkową umiejętność, że przy całym szaleństwie tego, co dzieje się w muzyce, słuchacz skupia się na tekście, który zawsze ma coś z poetyckiego uroku. Koncert “The Best Of”, to wyjątkowa okazja, żeby przypomnieć wszystkie przeboje artystki, która ostatnio skradła serca słuchaczy swoją rolą w spektaklu „Boogie Street” z piosenkami Leonarda Cohena.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Renata Przemyk - zadebiutowała pod koniec 1989 roku w zespole "Ya Hozna", który wydał płytę pod tym samym tytułem przynoszącą takie przeboje jak: "Babę zesłał Bóg" czy "Protest Dance". Po zawieszeniu działalności zespołu Renata rozpoczęła z powodzeniem solową karierę. Systematycznie ukazywały się kolejne płyty: "Mało zdolna szansonistka" (1992), "Tylko kobieta" (1994), "Andergrant" (1996), "Hormon" (1999), "Blizna" (2001), "Balladyna" (2002) z muzyką do spektaklu w reżyserii Jana Machulskiego, a w 2003 roku ukazała się kompilacja największych przebojów artystki zatytułowana „The best of". W 2006 roku ukazała się płyta "Unikat". 28 października 2005 r. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbyła się premiera 14 piosenek autorstwa Renaty Przemyk i Anny Saranieckiej do spektaklu „Odjazd” w reżyserii Freda Apke. W 2009 roku piosenki ukazały się na płycie pod tym samym tytułem, która błyskawicznie zdobyła miano "złotej" a singiel promujący płytę – piosenka „Odjazd”, zdobyła pierwsze miejsce na Liście Przebojów radiowej „Trójki”. W 2010 r. Renata po raz kolejny skomponowała muzykę do spektaklu, tym razem do "Szyca" Hanoha Levina, którego premiera odbyła się w czerwcu 2010 roku. Na przełomie października i listopada 2010r. ukazała się płyta pt. „Panienki z temperamentem”, na której Renata wspólnie z Kayah śpiewa piosenki z repertuaru „Kabaretu Starszych Panów”. We wrześniu 2011 roku ukazała się nowa piosenka Renaty Przemyk pt. „Jakby nie miało być”, do której teledysk nakręcił Bartek Kulas. Piosenka przez 35 tygodni utrzymywała się na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. 24 lutego 2012 r. w Teatrze RAMPA w Warszawie odbyła się premiera kolejnego spektaklu muzycznego pt. "Monsters. Pieśni morderczyń" do którego Renata skomponowała 6 piosenek. 
21 września 2012 r. ukazała się płyta „Renata Przemyk Akustik Trio”, która jest dopełnieniem akustycznego projektu koncertowego Artystki pod tym samym tytułem. 23 września 2013 r. ukazała się płyta „Renata Przemyk w Trójce” vol. 7 z koncertem zarejestrowanym w studiu im. Agnieszki Osieckiej, który Renata zagrała w lutym 2012 r. na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.
30 września ukazała się najnowsza premierowa płyta Artystki, na która fani czekali 5 lat, pt.: „Rzeźba dnia”. Równocześnie, w 2014 roku przypadło XXV-lecie twórczości artystycznej Artystki.
27 stycznia 2017 r. ukazała się płyta z piosenkami Leonarda Cohena pt. „Boogie Street” w wykonaniu Renaty Przemyk. Piosenki pochodzą ze spektaklu o tym samym tytule, którego premiera odbyła się we wrześniu 2016 roku w Teatrze Starym w Lublinie.
Wielokrotnie była nominowana i nagradzana. Jej twórczość zyskała pochlebne recenzje pośród publiczności, krytyki muzycznej i przemysłu fonograficznego. Świadczą o tym nagrody przywiezione z festiwali, w których brała udział: główną ze Studenckiego Festiwalu w Krakowie, opolską Karolinkę, sopocką bursztynową płytę. Występowała także na festiwalu w Jarocinie i na przeglądzie piosenki aktorskiej we Wrocławiu i Kolonii. Koncertowała również za granicą: we Francji (Normandia, Bretania, Paryż) i w Nowym Yorku. Współpracowała z wieloma artystami, takimi jak: Fiolka, Habakuk, Pidżama Porno, Strachy Na Lachy, Plateau (ich wspólny utwór „Nic nie pachnie tak jak Ty” przez pół roku utrzymywał się w ścisłej czołówce Listy Przebojów „Trójki”), czy z Kasią Nosowską - przebojowa „Kochana”.
W plebiscycie "Polityki" i "Wprost" znalazła się w setce najwybitniejszych artystów minionego stulecia. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej