W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert re:tradycja
Data rozpoczęcia 2021-08-20
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Dziedziniec Zamku – Muzeum Narodowego w Lublinie
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Ideą koncertu jest łączenie środowiska artystów wykonujących muzykę tradycyjną z muzykami zajmującymi się na co dzień muzyką współczesną. W tym roku tematem przewodnim re:tradycji są kobiety. W czasie koncertu opowiemy o życiu kobiet na dawnej wsi, ważnych momentach, które były ich udziałem, rolach, jakie im przypisywano – podstawą staną się zaś teksty pieśni tradycyjnych, w których wszystkie te motywy zostały zachowane. Poznamy także historie konkretnych kobiet – muzykantek i śpiewaczek, których talent został poznany i doceniony nie tylko przez ich najbliższe otoczenie.

W koncercie udział wezmą – Maria Bienias, Wiesława Gromadzka, zespół Mikromusic, Maja Kleszcz, Zuzanna Malisz i Kacper Malisz, Monika Maciejczak oraz Katarzyna Zedel. Podczas wieczoru usłyszymy także repertuar Bronisławy Chmielowskiej. Koncert poprowadzi Agnieszka Obszańska, która swoją narracją przybliżać będzie temat przewodni koncertu.

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Jarmark Jagielloński