W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Rimbaud – Trzaska/Budzyński/Jacaszek

Koncert Rimbaud – Trzaska/Budzyński/Jacaszek
Data rozpoczęcia 2015-07-11
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Błonia pod Zamkiem
Kategoria Koncert

Rimbaud - Trzaska/Budzyński/Jacaszek (POLSKA)

Trzech wybitnych twórców naszej sceny alternatywnej spotyka się we wspólnym projekcie, aby na własne (a przy okazji widowni) potrzeby przetworzyć i zredefiniować twórczość legendarnego poety Arthura Rimbaud.
Każdy z uczestników projektu Rimbaud to już w zasadzie człowiek-instytucja na polskim rynku muzycznym. Ich wspólny występ stanowi doskonałą mieszankę ich talentów i możliwości. Mamy tu zatem zjawiskową elektronikę Jacaszka, niesamowity głos Budzyńskiego i brawurowe partie saksofonowe Trzaski. Trudno sobie dziś wyobrazić lepszą esencję tego, co rozumiemy przez naszą awangardę. Jak piszą sami twórcy: „Projekt Rimbaud to muzyczna odpowiedź na utwory francuskiego poety, które prowokują artystów do poszukiwania dźwiękowych ekwiwalentów bezkresnych przestrzeni, intymnego szeptu, obsesyjnych repetycji i niszczących uderzeń morskich fal.”