W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Robert Kasprzycki
Data rozpoczęcia 2014-11-18
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

Robert Kasprzycki – znany śpiewający autor, poeta o duszy rockmana wydaje długo oczekiwany przez słuchaczy album. Tak sam mówi o nowym wydawnictwie: „Faktem jest, ze albumy wydaję rzadko. Ten nowy nazywam „czwórką”, bo jest czwarty album w kolejności, ale też stoją za nim czterej muzycy. Po przemeblowaniach stylu, styl mamy trochę jak w powieści Dumasa: głosu baryton, gitar muszkiety i bębny bijące do rytmu: wszyscy za jednego, jeden za wszystkich, zaś Kwartet tworzą obecnie: Robert Kasprzycki – gitara, głosy, muzyka, słowa, Max Szelęgiewicz – gitary, Krzysztof Wyrwa – bass i Adam Zadora – perkusja.
To płyta chyba najbardziej miłosna, jeśli chodzi o tematykę, bo zdecydowanie ograniczyłem się do uczuć, mniej dłubię w innych tematach . Chodzi o to, żeby mieć mądre słowa, a do tego ułożyć w miarę prostą melodię, która telepie się w głowie cały dzień i do której chce się wracać. Dlatego nie żałuję, że płyt jest mało, bo one na szczęście jakoś trzymają się siebie i trzymają się słuchaczy – dodaje.” Płytę zapowiada singiel „Trzymaj się wiatru kochana, który tuz po premierze w Markomanii trafił na Listę Przebojów Trójki.

W Lublinie Artysta wystąpi wraz ze swoją formacją Kasprzycki Band – zaprezentują pełną odmianę muzycznej mocy. To właśnie koncerty oddają prawdziwą moc Kasprzyckiego. W kontakcie z publicznością, Kasprzycki najpełniej emanuje niezwykłą charyzmą – niespożyta energia, feeling i poczucie humoru, sprawiają, że kontakt z widzami jest zarazem natychmiastowy i długofalowy.
Zadebiutował na 28 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona. Piosenką „Niebo do wynajęcia„, dotarł do niespodziewanie wielkiego grona słuchaczy, nie związanych do tej pory z piosenką „nieobojętną”, cały zaś album „Niebo do wynajęcia” zawierał wiele innych piosenek, z których cześć trafiła do śpiewników, część zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej.

Jesienią 2006 ukazał się drugi album Kasprzyckiego – „Światopogląd” . Premiera albumu odbyła się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, tam także, w Radiowej Trójce usłyszeć można dziś Roberta najczęściej. Jesienią 2007 roku nakładem Polskiego Radia Kraków ukazały się „Piosenki i Nie”, będącej zarazem tomikiem wierszy, śpiewnikiem oraz okładką płyty CD, stanowiącej zapisem „klimatycznego” koncertu zagranego w gościnnym studio krakowskiego Radia. Długo oczekiwany czwarty krążek ukaże się na początku października 2014 r.

Ceny biletów: 30 zł przedsprzedaż i 40 zł w dniu koncertu
Bilety dostępne są na portalu www.biletynakabarety.pl i www.kupbilecik.pl a także w Lublinie, w sklepie Kulturomaniak w CH ELeclerc ul. Zana.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej