W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Ścianka
Data rozpoczęcia 2015-12-18
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a
Udział Płatny
Koszt udziału 15 zł
Kategoria Akcja

W piątek 18 grudnia w ramach Strefy Innych Brzmień zobaczymy koncert kultowego polskiego zespołu muzyki alternatywnej – Ścianka. Grupa zaprezentuje swój najnowszy projekt „Niezwyciężony”.
Ścianka to zespół powstały w 1994 roku w Sopocie. Ich styl jest trudny do zdefiniowania – łączy surową pre-punkową energię i free jazzowe szaleństwo. Jak sami opisują, ich muzyka to „śliczne, delikatne melodie. Słuchowiska. Siekiera, piórko, trochę rdzy. Powietrze.” Każda z wydanych przez zespół płyt jest inna. Każda nagrana na analogowych taśmach w ich studio w Sopocie, ostatnio w Warszawie. Wszystkie otrzymały najwyższe noty w polskiej prasie muzycznej.
W Lublinie grupa pojawi się ze swoim najnowszym projektem „Ścianka – Niezwyciężony”, którego na żywo można będzie posłuchać tylko w grudniu i wyłącznie w kilku miejscach w kraju. Podczas koncertu nie zabraknie też muzycznych niespodzianek dla tych, którzy doskonale pamiętają poprzednie albumy zespołu.

My name is Lem, Stanisław Lem. Lema nie czytałeś?
Nowa płyta legendy polskiej alternatywy to dwie dwudziestominutowe wycieczki w kosmos. Wyglądało to tak – w styczniu 2013 roku słuchowiskowy potentat Audioteka zamówił u zespołu Ścianka muzykę do słuchowiska na podstawie powieści Stanisława Lema „Niezwyciężony”. Słuchowisko miało premierę w maju i wkrótce okazało się bestsellerem. W 2015 roku członkowie Ścianki przesłuchali nagrany materiał i wybrali dwie dwudziestominutowe całości. Jedna to ekstatyczna podróż przez rozgwieżdżony kosmos, druga to wyprawa zwiadowcza łazikiem w głąb pustynnej planety.
Premiera płyty odbyła się 1 grudnia 2015. Album dostępny jest wyłącznie w internetowym sklepie myshitinyourcoffee.com oraz na koncertach, podczas których Ścianka zaprezentuje „Niezwyciężonego”.

Strefa Innych Brzmień
Całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze wytwórnie niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo. Od grudnia 2015, partnerem Strefy jest Fundacja Kaisera Söze.