W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert "Solo Act" - Steve Buchanan

Koncert "Solo Act" - Steve Buchanan
Data rozpoczęcia 2012-07-26
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Kategoria Koncert

Steve Buchanan– muzyk awangardowy, multiinstrumentalista, tancerz; z pochodzenia Amerykanin, mieszka w Szwajcarii Zajmuje się muzyką od ponad 35 lat. W swoich działaniach łączy jazz, poezję, taniec współczesny, muzykę improwizowaną i sztuki performatywne. Gra na saksofonie altowym, gitarze, bandżo. Współpracuje z grupami taneczno-teatralnymi jak chociażby Derek Baileys Compain. Ma na swoim koncie publikacje naukowe i prasowe z dziedziny sztuki i muzyki. W 1995 roku zdobył prestiżową nagrodę Poitiers we Francji dla najlepszego solowego artysty. Skonstruował interaktywną perkusję „Bucussion/2nd Line” – coś na kształt elektronicznej, dźwiękowej podłogi, na której „tańczy muzykę”.

Buchanan koncertował z wieloma muzykami z czołówki współczesnej sceny awangardowej jak m. in.: Bill Laswell, Fred Frith, Sun Ra, Tom Cora, Zeena Parkins, Ray Anderson, Pavel Fajt, Tatsuya Yoshida, Ron Anderson, Elliot Sharp, Jim Meneses.

Tego lata Steve Buchanan odwiedza Polskę z kilkoma solowymi koncertami.

Strona artysty: www.garagecube.com/stevebuchanan

Kurator: Rafał Chwała

Wstęp wolny