W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Sonar
Data rozpoczęcia 2017-03-17
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Pierwszy w 2017 koncert w ramach Strefy Innych Brzmień to jednocześnie premierowa wizyta w Lublinie warszawskiej formacji Sonar.
SONAR
to producent Łukasz Stachurko (współtwórca RYS), perkusista Rafał Dutkiewicz i debiutująca oficjalnie na wokalu Lena Osińska. Fascynacja trip-hopem oraz zmysłową elektroniką zaowocowała oryginalnym brzmieniem, bo ciężko klimat Sonara z czymkolwiek porównać. Wyłącznie polskie teksty (autorstwa Mateusza Holaka), żywa perkusja, kwartet smyczkowy, pianista Artur Bogusławski, kilku ciekawych gości, a przede wszystkim głos Leny to składniki albumu „Pętle”, który ukazał się we wrześniu 2016 roku nakładem U Know Me Records.
Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury - Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.