W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert "Śpiewając jazz"
Data rozpoczęcia 2012-12-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Koncert

Koncert "Śpiewając jazz": Anna Serafińska i Carmen Moreno z udziałem Macieja Zakościelnego.

Anna Serafińska i Carmen Moreno to rodzinny duet fantastycznych wokalistek. Carmen Moreno jest artystką światowego formatu i chociaż początek jej kariery jazzowej to pierwsza połowa lat pięćdziesiątych, to Europa usłyszała o jej istnieniu już w 1931 roku, kiedy jako pięciolatka stepując i tańcząc śpiewała po niemiecku, angielsku, francusku i hiszpańsku. Była europejską Shirley Temple. Niestety dokonała przez ten czas zaledwie kilkunastu nagrań, aż wreszcie wspólnie z wnuczką Anną Serafińską nagrała pierwszą płytę kompaktową „Śpiewając jazz". To w historii muzyki chyba pierwszy taki duet babki i wnuczki, ale z pewnością niezwykły, skoro głosem pierwszej królowej swingu zachwycał się Leopold Tyrmand, a Urszula Dudziak zachwyca się talentem Anny Serafińskiej? Lepszych rekomendacji chyba nie można znaleźć.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Wieczór poświęcony będzie Carmen Moreno i Annie Serafińskiej. Gospodarzem spotkania będzie Maciej Zakościelny.
Udział jego jest nieprzypadkowy. Niewiele osób wie, że ten popularny aktor telewizyjny, teatralny i filmowy jest również muzykiem. Ukończył podstawową i średnią szkołę muzyczną II stopnia w klasie skrzypiec.

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III - 40 zł