W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko

Koncert: Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko
Data rozpoczęcia 2023-03-09
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I strefa 100 zł, II - 85 zł, III - 50 zł, IV - 20 zł
Kategoria Koncert

STANISŁAWA CELIŃSKA Z ZESPOŁEM POD KIEROWNICTWEM MACIEJA MURASZKO

Stanisława Celińska to nie tylko jedna z ulubionych polskich aktorek. To także artystka, która wypracowała własną, na wskroś oryginalną formułę wykonywania piosenek – aktorskich, jak zwykle o nich mówimy, ale wzbogaconych imponującą paletą emocji. Artystka ma w dorobku kilka płyt z własnym repertuarem, jest autorką większości tekstów. Jej album „Malinowa…” z 2018 roku nie tylko pokrył się platyną, ale zdobył Fryderyka w kategorii „Album Roku Piosenka Poetycka”. Podczas recitalu w Teatrze Starym w Lublinie mistrzyni nastroju wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko zaprezentuje materiał, który jest kompilacją z dotychczasowych płyt: „Atramentowej…”, „Malinowej…”, „Jesiennej…” oraz najnowszej „Przytul”. Koncert Stanisławy Celińskiej to balsam dla duszy, a nawet rodzaj „psychoterapii”. Gwarantujemy wszystkim pozytywną zmianę nastroju!
 

Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Stanisława Celińska - znakomita i wszechstronna aktorka uwielbiana przez publiczność. W ostatnich latach dała się poznać jako równie wybitna i doceniana piosenkarka. Jej wyjątkowe emocjonalne interpretacje, jej empatia i charyzma powodują, że jej widownia składa się z osób w każdym wieku. I nie bez powodu - na jej płytach każdy znajdzie coś dla siebie.

Jej pierwszy występ jako piosenkarki podczas VII KFPP Opole 1969, przyniósł wyróżnienie za utwór „Ptakom podobni” oraz nagrodę za debiut. Stanisława Celińska była wielokrotnie uczestniczką Przeglądu Piosenki Aktorskiej i zawsze wzbudzała zachwyt dzięki mocnemu głosowi, wyrazistej osobowości i umiejętnościom interpretacyjnym. Do klasyki przeszedł jej krótki, ale bardzo efektowny występ z piosenką „Uśmiechnij się! Jutro będzie lepiej!” z 1994 r.

Kolejny rozdział wielkich sukcesów muzycznych rozpoczął się od rewelacyjnego wykonania przez Stanisławę Celińską „Atramentowej Rumby” podczas Koncertu Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009, kiedy to okrzyknięto ją polską Cesarią Evorą, ponieważ - tak jak kiedyś Cesaria - potrafi zaczarować publiczność swoim niebanalnym, charakterystycznym głosem. Od tego utworu rozpoczęła się współpraca Stanisławy Celińskiej z kompozytorem Maciejem Muraszko, z którym stworzyła nietuzinkowy artystyczny duet.

W maju 2015 r. ukazał się album „Atramentowa…”, który bardzo szybko osiągnął status podwójnej platyny i otrzymał tytuł Bestselleru Empiku 2015. Cztery miesiące później wydano album „Suplement. Atramentowa…”, który był kontynuacją i dopełnieniem poprzedniego. Osiągnął status złotej płyty.

Kolejny album „Świątecznie...” z 2016 r. szybko zyskał status złotej płyty. Rok później reedycja świątecznej płyty została wzbogacona o 3 nowe utwory.

Sukces płyt zdopingował artystów do kolejnych muzycznych poszukiwań. W maju 2018 r. odbyła się premiera płyty zatytułowanej „Malinowa…”, która w październiku tego samego roku zdobyła status złotej płyty, a w marcu 2019 Fryderyka w kategorii „Album Roku Muzyka Poetycka”. W czerwcu podczas 56 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Artystce wręczono na scenie platynową płytę „Malinowej…”.

W czerwcu 2019 r. Stanisława Celińska wzięła udział w koncercie z okazji 40 rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i wykonała „Inwokację” Adama Mickiewicza do fenomenalnej muzyki Macieja Muraszko.

W maju 2020 r. ukazał się album „Jesienna…”, a w maju 2022 r. najnowszy, bardzo ważny album z tekstami Stanisławy Celińskiej i muzyką Macieja Muraszko – „Przytul”. To kolejna bardzo ciekawa odsłona muzycznych dokonań tego niezwykłego duetu i odpowiedź artystki na problemy współczesnego świata.
 

Maciej Muraszko - wszechstronny muzyk, kompozytor, aranżer, producent, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Ma w swoim dorobku współpracę z wieloma artystami, m.in. z Marylą Rodowicz, Zbigniewem Górnym, Ryszardem Rynkowskim, Mieczysławem Szcześniakiem, Maciejem Maleńczukiem, Zbigniewem Wodeckim, Rudi Schubertem, Piotrem Gąsowskim, Krzesimirem Dębskim, Kevinem Davisem oraz Nippim Noyą. Ponadto współpracował z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Poznaniu, Państwową Filharmonią w Poznaniu oraz Filharmonią Narodową w Warszawie.

Jest twórcą muzyki do filmów dokumentalnych (m.in. „Wracając do Marka” – dokument o Marku Hłasce) i reklamowych (laureat nagrody TYTANA) oraz muzyki filmowej i teatralnej (m.in. „Pinokio”, „Król Ubu”, „Toksyny”), a także współczesnej (m.in. Warszawska Jesień, Tryptyk „Wierchy” na 70-ciu perkusistów, organy i chór wykonany w Poznaniu, Genewie i w Barcelonie). Za muzykę do filmu Wiesława Saniewskiego „Bezmiar Sprawiedliwości” otrzymał nagrodę publiczności „Jańcio Wodnik” na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia 2007”. Z upodobaniem eksperymentuje z różnymi gatunkami muzyki. Jest założycielem wielu formacji muzycznych, m.in. Kwartetu A2 z Krzysztofem Majchrzakiem, zespołu Los Locos, fm mooraho oraz Psychodancing. Jest producentem muzycznym m.in. wszystkich płyt wydanych wspólnie przez Macieja Maleńczuka i zespół Psychodancing, a także płyty „Cudowny świat” dedykowanej wspaniałemu polskiemu kardiochirurgowi Zbigniewowi Relidze w nagraniu której udział wzięli wybitni polscy wykonawcy (m.in. Stanisława Celińska, Małgorzata Walewska, Zbigniew Kurtycz, Stanisław Sojka. Mietek Szcześniak) z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Zabrzu. Od wielu już lat tworzy niezwykły duet ze Stanisławą Celińską – jest producentem, kompozytorem i aranżerem ich wspólnych albumów.

Artystce na scenie towarzyszą wybitni muzycy tworzący zespół pod kierownictwem Macieja Muraszko:

  • Wojciech Olszewski – fortepian, organy Hammonda
  • Kuba Frydrych – gitary: klasyczna, akustyczna, elektryczna, mandolina
  • Krzysztof Samela – kontrabas, gitara basowa
  • Julia Muraszko – skrzypce
  • Paweł Pełczyński – saksofon barytonowy, sopranowy, tenorowy, flet
  • Janusz Muraszko – akordeon
  • Maciej Muraszko – instrumenty klawiszowe, instrumenty perkusyjne, perkusja

Podczas koncertu Stanisława Celińska wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko zaprezentuje materiał, który jest kompilacją ze wszystkich dotychczasowych płyt: „Atramentowej”, „Malinowej”, „Jesiennej” oraz najnowszej „Przytul”.


Bilety: I strefa 100 zł, II - 85 zł, III - 50 zł, IV - 20 zł

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej