W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Studenckich Zespołów Folklorystycznych

Koncert Studenckich Zespołów Folklorystycznych
Data rozpoczęcia 2018-11-28
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, ul. Akademicka 15
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Koncert Studenckich Zespołów Folklorystycznych „Dla Ciebie, Polsko” z okazji 100-lecia odzyskania przez nasz kraj  Niepodległości.
Na scenie wystąpią: Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej im. Stanisława Leszczyńskiego, Zespół Pieśni i Tańca "Jawor" Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej oraz Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną pieśni patriotyczne, tańce lubelskie i narodowe oraz recytacje wierszy. Występy poprzedzi krótkie wprowadzenie pt. „O Niepodległości w Lublinie”.

Inicjatorem koncertu jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Za scenariusz i reżyserię odpowiada dyrektor, kierownik artystyczny i choreograf ZTL UMCS – Lech Leszczyński.