W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert symfoniczny "W krainie czardasza"

Koncert symfoniczny "W krainie czardasza"
Data rozpoczęcia 2010-01-22
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Kategoria Koncert

ORKIESTRA SYMFONICZNA FL
WOJCIECH RODEK – dyrygent
MAŁGORZATA DŁUGOSZ – sopran

Program:
J. Strauss – Uwertura i aria Saffi z operetki „Baron cygański”
J. Brahms – Tańce węgierskie nr 1 i nr 5
E. Kalman – „Hrabina Marica”
– „Gdzie mieszka miłość”
J. Strauss – polka „Eljen a Magyar” op. 332
F. Lehar – „Cygańska miłość”
– “Kiedy skrzypce grają”
F. Liszt – 2 rapsodia węgierska
J. Strauss – „Zemsta nietoperza” – czardasz
* * *
G. Bizet – I i II suita z opery „Carmen”


Bilety w cenie: 35, 25, 20 zł (szkoły)

Z jednej strony będzie to szansa, by posłuchać utworów mistrzów tej miary co Strauss, Brahms, Lehar czy Kalman, inspirowanych folklorem cygańskim, z drugiej zaś - popularnych melodii w artystycznym opracowaniu, pochodzących z rożnych krańców Europy. Dodatkową atrakcją będzie I i II suita z opery „Carmen” zagrana na finał.


Koncert poprowadzi Wojciech Rodek, dyrygent najmłodszego polskiego pokolenia, student V roku Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie dyrygentury prof. Marka Pijarowskiego. Zanim odnalazł swoje miejsce w dyrygenturze próbował sił jako pianista, występując z koncertami w kraju i za granicą. Na polu naukowym poszukiwał szczęścia na Wydziale Filologii Słowiańskiej UW. Z tego powodu był stypendystą Uniwersytetu w Petersburgu i Instytutu im. Aleksandra Puszkina w Moskwie. Obecnie współpracuje z zespołem „Opera Polska”, z którym w charakterze dyrygenta odbył tournee po krajach Europy Zachodniej.

Małgorzata Długosz współpracowała z operą Bałtycką w Gdańsku, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, z Operą Nova w Bydgoszczy. Na co dzień można ją usłyszeć na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego. W roku 2003 Związek Artystów Scen Polskich przyznał Małgorzacie Długosz Dyplom Uznania za wybitne osiągnięcia w sztuce wokalno-aktorskiej na Scenach Teatrów Muzyczno-Operetkowych i za całokształt pracy artystycznej, a za partię Micaeli w operze „Carmen” J. Bizeta, zaśpiewanej w Ruinach Teatru Miejskiego w Gliwicach otrzymała nominację do Złotej Maski (2007). W 2009 odznaczona została przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem „Zasłużony dla kultury polskiej”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej