W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert tańca cygańskiego, orientalnego,flamenco show American Tribal Style

Koncert tańca cygańskiego, orientalnego,flamenco show American Tribal Style
Data rozpoczęcia 2014-03-21
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Koncert

Dom Kultury LSM zaprasza na Koncert tańca cygańskiego, orientalnego,flamenco show American Tribal Style w wykonaniu tancerek szkoły tańca ActivGen i zespołu Cyganeria.

Cyganeria
W zespole występują amatorzy. Siła i sukcesy „Cyganerii” tkwią w zaangażowaniu i pasji, z jaką podchodzą jej członkowie do przygotowania koncertów. Ponad dwudziestoosobowa grupa skupia ludzi w różnym wieku, na co dzień wykonujących różne zawody. Łączy ich przyjaźń i umiłowanie muzyki romskiej.

Wystąpią:
• Iwona Torbicka – Inci, właścicielka i trener szkoły AktivGen
• tancerki ze szkoły AktivGen, zwyciężczynie wielu konkursów w tańcu orientalnym krajowych i miedzynarodowych:
Monika Denda – Miranda
Joanna Dudek
Justyna Zaręba
• zespół ATS Lucabra

uczennice szkoły, które przygotowuja się do udziału w ważnym konkursie Eastern European Oriental Championship 2014.

Taniec orientalny od dawna fascynował ludzi na całym świecie. Budzi zachwyt widzów, wprowadza klimat magii i tajemnicy. Zwany potocznie Tańcem Brzucha – fascynuje, wzrusza i raduje.

American Tribal Style (lub w skrócie ATS) to współczesny styl powstały na bazie tańca orientalnego, ale łączący w sobie także elementy flamenco, tańców egipskich Cyganów czy tańców indyjskich. Jego istotnym elementem jest grupowa improwizacja – nie ma tu więc mowy o przygotowanej wcześniej choreografii, a każdy występ kreowany jest na bieżąco na oczach widzów. Zarówno muzyka wykorzystywana do tańca, jak i stroje mają charakter etniczny, ale nie czerpią z jednej konkretnej kultury, a stanowią raczej barwną mieszankę z nutą współczesności. Szybszym rytmom nieodmiennie towarzyszy dźwięk saggatów, czyli talerzyków umocowanych na palcach tancerzy.

Powiązane:

Dom Kultury LSM