W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: TonqiXod & The Glitchhh (Białoruś)

Koncert: TonqiXod & The Glitchhh (Białoruś)
Data rozpoczęcia 2017-11-24
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury, sala widowiskowa, II piętro, ul. Grodzka 5a
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

TonqiXod – trio grające mies zankę post punka, rocka progresywnego oraz indie. Na instrumentarium grupy składają się bębny, gitara i klawisze, do tego dochodzą wokale oraz oryginalne, wykonywane po białorusku teksty. Od 2014 roku TonqiXod zagrali szereg koncertów, zdobywając po drodze kilka nagród m.in. dla najlepszego albumu w swoim kraju w 2015 oraz dla najlepszego zespołu festiwalu Basowiszcza (Polska) w tym samym roku. 

The Glitchhh – kolejne trio z Mińska, skupione na współczesnej muzyce instrumentalnej. W ich graniu doszukać się można wpływu takich gatunków jak shoegaze, noise, metal, post punk, ale także blues. Rozstrzał i skala inspiracji jest zatem spora, a The Glitchhh starają się czerpać ze wszystkiego po trochu, pracując jednocześnie nad własnym brzmieniem, eksplorując klasyczne rockowe instrumentarium – gitara, bębny, bas.