W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Tortoise
Data rozpoczęcia 2016-07-09
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Błonia pod Zamkiem, Scena na Błoniach
Organizator Warsztaty Kultury
Kontakt innebrzmienia@warsztatykultury.pl
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Artyści w zgodnej ocenie branży muzycznej uznawani za jednych z prekursorów post-rocka i sztandarowych przedstawicieli instrumentalnej alternatywy. Tortoise powstało w 1990 roku w Chicago i przez ponad 25 lat działania zapracowało na status formacji kultowej. Jako jedni z pierwszych zaczęli w świadomy i bardzo nowatorski sposób łączyć wpływy jazzu i muzyki elektronicznej z rockowym brzmieniem. Długie rozbudowane kompozycje oraz niesamowity,  transowy charakter ich koncertów szybko stały się wizytówką grupy.
Z biegiem lat artyści nagrywali kolejne, za każdym razem zaskakujące albumy, nie stroniąc też od ciekawych kooperacji jak choćby z Chicago Underground czy B.P. Billy. Ich muzyka jest różnorodna i zmienna, nigdy jednak nie schodzi poniżej pewnego wysokiego poziomu. Tortoise na scenie to przede wszystkim brzmienie, niezwykła motoryka, ale też melodyjność, harmonia zderzająca się z awangardową improwizacją. Sztuka przez duże S.

Więcej informacji: http://http://www.innebrzmienia.eu/