W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert | Tsigunz Fanfara Avantura, Prawdziwie Polskie Techno

Koncert | Tsigunz Fanfara Avantura, Prawdziwie Polskie Techno
Data rozpoczęcia 2021-08-21
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Dziedziniec Zamku – Muzeum Narodowego w Lublinie
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

„Prawdziwie Polskie Techno” to nowa odsłona orkiestry dętej Fanfara Avantura, znanej przede wszystkim z bałkańsko-punkowych brzmień. Tradycyjna na pozór orkiestra dęta zaskoczy teraz biegłością w stylach Rave, Psytrance, Progressive, Minimal czy Detroit Techno, choć zagrane z klubową werwą utwory na motywach polki czy walcerka zdradzają, że awanturniczy tech-załoganci obeznani są zarówno z muzyką Gorana Bregovica, Brandt Brauer Frick, jak i rozwibrowanym tanecznie jazzem gigantów z The Comet Is Coming. Michał Fetler – znany z Jazzbandu Młynarski Masecki i grupy Polmuz – skomponował siedem autorskich wariacji melodii ludowych południowo-wschodniej Polski. Zestawił w nich stylistykę srogiego techno i muzyki elektronicznej z brzmieniem Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Zbrojnych oraz kapeli ludowej z towarzyszeniem ekstatycznych syntezatorów.

Projekt Prawdziwie Polskie Techno powstał na specjalne zamówienie Radiowego Centrum Kultury Ludowej w Polskim Radiu na potrzeby jubileuszowego koncertu z okazji 25-lecia tej instytucji.

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Jarmark Jagielloński