W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Ukulele Orchestra of Great Britain

Koncert: Ukulele Orchestra of Great Britain
Data rozpoczęcia 2017-07-09
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Błonia pod Zamkiem, Scena pod Namiotem
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Prawdziwa „perełka” z wysp brytyjskich, która swoim stylem i klimatem idealnie oddaje ideę „innych brzmień”.

Ten pełen uroku, humoru oraz brawurowej wirtuozerii skład swoje pierwsze występy datuje na połowę lat 80. dwudziestego wieku.
Przez ponad 30 lat ich działalności, postrzeganie instrumentu jakim jest ukulele, zmieniło się dzięki Brytyjczykom diametralnie. Ich koncerty to przeżycie jedyne w swoim rodzaju. Na przemian wzruszające, bawiące do łez, a przy tym arcymistrzowskie jeśli chodzi o poziom wykonania. Dzięki temu zagrali tysiące znakomitych występów, w tym w najważniejszych salach koncertowych świata jak choćby londyńskiej Royal Albert Hall, Opera House w Sydney czy Carnegie Hall w Nowym Jorku, stając się czymś na kształt brytyjskiej instytucji kulturalnej i narodowego skarbu.

Ukulele Orchestra of Great Britain złożona jest z doskonałych, nierzadko klasycznie wykształconych muzyków, których bogate doświadczenie rozpięte jest pomiędzy współpracą z tradycyjnymi orkiestrami, festiwalem Glastonbury a wspólnymi projektami z takimi mistrzami jak Brian Eno czy Michael Nyman. Przekłada się to w prostej linii na jakość i pomysłowość grupy. Ich wersje przebojów m.in Kate Bush, Talking Heads, Sex Pistols czy Rolling Stones to jednocześnie sztuka i rozrywka najwyższej jakości.

Pozycja absolutnie obowiązkowa dla wszystkich osób ciekawych muzyki i poszukujących w niej „innych brzmień”.