W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Ævestaden [NOR/SWE]

Koncert: Ævestaden [NOR/SWE]
Data rozpoczęcia 2022-08-21
Godzina rozpoczęcia 14:00
Miejsce Bazylika Oo. Dominikanów, Złota 9

Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Instalacja

Ævestaden to działające w Oslo norwesko-szwedzkie trio, które gra zarówno muzykę tradycyjną, jak i kompozycje współczesne. Liry, skrzypce, drumla, kantele, śpiew i elektronika harmonizują ze sobą w specyficznym pejzażu dźwiękowym. Wykonywane przez zespół utwory mówią o świadomości i podświadomości, tym, co świeckie i święte, o życiu i śmierci.

Zespół tworzą Eir Vatn Strøm, Levina Storåkern i Kenneth Lien – troje muzyków-multiinstrumentalistów. Ich wariacje instrumentalne przynoszą unikalny efekt dźwiękowy, w którym ponadczasowe harmonie i warstwy minimalistycznych motywów łączą się, tworząc otwartą, nastrojową przestrzeń. Eksplorując możliwości swoich instrumentów, muzycy tworzą aranżacje, które rzucają wyzwanie oczekiwaniom słuchaczy. 

Ævestaden inspiruje się współczesną norweską sceną muzyki tradycyjnej, dla której ważne są eksperymenty oraz poszukiwania innowacji. Muzycy już od momentu poznania się wiedzieli, że chcą łączyć swoje indywidualne ekspresje we wspólną, nową i awangardową formę. 

Debiutancki album Ævestadens „Ingen Mere Gråter” ukazał się wiosną 2021 roku. Później pojawiła się także EP-ka „Jag är sen igen”. 

Podczas koncertu usłyszymy połączenia psalmów tradycyjnych i współczesnych kompozycji stworzonych przez występujących muzyków.

Informacje praktyczne:

Kiedy: 21 sierpnia, godz. 14.00

Gdzie: Bazylika Oo. Dominikanów, ul. Złota 9

Wstęp wolny

 

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Re:tradycja – Jarmark Jagielloński

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej