W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Voices of the Cosmos

Koncert: Voices of the Cosmos
Data rozpoczęcia 2021-10-14
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a – sala widowiskowa
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Voices of the Cosmos - projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego (muzyka znanego z grup HATI, Kapital i Innercity Ensemble, solo występującego jako X-NAVI:ET) i Wojciecha Ziębę (szefa wydawnictwa muzycznego Beast Of Prey, solo występującego jako ELECTRIC URANUS) oraz przez Sebastiana Soberskiego, astronoma z Centrum Astronomii UMK w Toruniu i kierownika Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu. Obaj członkowie projektu odpowiedzialni za sferę dźwiękową mają duże doświadczenie w dziedzinie muzyki elektroakustycznej.

W ramach Voices Of The Cosmos wykorzystano oryginalne sygnały i dźwięki pochodzenia pozaziemskiego pozyskane za pośrednictwem radioteleskopów (pulsary, magnetosfery planet, Słońce, zorza polarna), nagrania archiwalne z misji kosmicznych i inne sygnały z przestrzeni kosmicznej.

Ścieżki instrumentalne wkomponowane w rytmy i tony „dźwięków kosmosu” są bogate sonorystycznie i stworzone przy użyciu instrumentów elektronicznych (zarówno cyfrowych, jak i analogowych) oraz rozmaitych obiektów akustycznych.

Jest to projekt unikatowy w Europie, a nawet na świecie, w którym wykorzystano oryginalne zapisy przestrzeni kosmicznej, między innymi z 32-metrowego toruńskiego radioteleskopu.