W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Waterfall
Data rozpoczęcia 2021-03-18
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 40/30 zł
Kategoria Koncert

Trio Braci Oleś z Piotrem Orzechowskim to drugie w dorobku braci trio fortepianowe. Po współpracy z wybitnym amerykańskim pianistą Kenny Wernerem i przyjętej z entuzjazmem płycie „Shadows” (płyta roku 2005 na świecie wg Polskiego Radia Kraków), bracia zaprosili do współpracy niezwykle utalentowanego i obsypanego nagrodami polskiego pianistę młodego pokolenia Piotra Orzechowskiego.

Tym razem artyści sięgają do muzykę legendarnego, zmarłego przed kilku laty austriackiego pianisty i kompozytora Joe Zawinula, który zasłynął jako lider Weather Report – jednego z najważniejszych zespołów jazzowych wszech czasów. Twórczość Zawinula widziana ze środkowoeuropejskiej perspektywy, ukazuje jego odrębność na tle innych kompozytorów muzyki jazzowej, dając artystom możliwość eksplorowania uzupełniających się języków jazzu i muzyki europejskiej.

Skład:

  • Piotr Orzechowski - fortepian
  • Marcin Oleś - kontrabas
  • Bartłomiej Oleś – perkusja

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej