W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert Włodek Pawlik & Łukasz Pawlik

Data rozpoczęcia 2019-10-09
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Radio Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2, 20-030 Lublin
Organizator Radio Lublin
Udział Bezpłatny
Koszt udziału wejście na zaproszenia
Kategoria Koncert

Włodek Pawlik & Łukasz Pawlik – muzyczny duet ojca z synem, fortepianu z wiolonczelą, dwóch różnych muzycznych osobowości. Wyjątkowa okazja wysłuchania twórczego dialogu między przedstawicielami dwóch pokoleń tej samej muzycznej rodziny. Projekt tym bardziej intrygujący, że Włodek i Łukasz Pawlik nieczęsto spotykają się na scenie. Każdy z nich podąża swoją odrębną muzyczną drogą.

Włodek Pawlik to w zasadzie człowiek-instytucja, który niemal wszystko czego się dotknie zamienia w złoto, osiągając rekordowe wyniki sprzedaży płyt jazzowych w Polsce. To jedyny laureat Grammy w historii muzyki jazzowej w naszym kraju, nagradzany także najważniejszymi nagrodami w kategorii muzyki filmowej. Autor ponad 30 albumów sygnowanych własnym nazwiskiem. Jeden z najbardziej zapracowanych muzyków w Polsce. Ostatni album z jazzowymi adaptacjami utworów Stanisława Moniuszki okazał się absolutnym bestsellerem, a Włodek Pawlik Trio objechało już niemal cały kraj z moniuszkowskim programem.

Łukasz Pawlik to muzyk młodego pokolenia. Klasycznie wykształcony wiolonczelista, laureat wielu konkursów na tym instrumencie, ale także pianista, jazzman i kompozytor. Próbkę swoich umiejętności instrumentalnych dał podczas niedawnego koncertu z muzyką ojca w Filharmonii Narodowej, gdzie występował jako solista zarówno na fortepianie, jak i na elektrycznej wiolonczeli, wzbudzając niemałą sensację. Ma w swoim dorobku kilka płyt z muzyką jazzową. Ostatnia, wydana w czerwcu autorska płyta Long-Distance Connections pokazuje całe spectrum jego możliwości kompozytorskich, aranżacyjnych instrumentalnych, ale także producenckich.

To właśnie sukces wspomnianego koncertu z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej w kwietniu tego roku, skłonił muzyków to zintensyfikowania współpracy, tym razem w bardziej kameralnym wydaniu. Podczas koncertu usłyszeć będzie można kompozycje obu muzyków przedstawione w nowym formacie duetu oraz nieskrępowaną improwizację dokonującą się „tu i teraz”. 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne