W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Włodzimierz Nahorny i studenci UMCS

Koncert: Włodzimierz Nahorny i studenci UMCS
Data rozpoczęcia 2017-04-27
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACK UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Organizator ACK UMCS "Chatka Żaka"
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Legenda polskiego jazzu - Włodzimierz Nahorny wystąpi ze studentami UMCS. 

Najlepsi wokaliści studiujący na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS zaśpiewają piosenki Włodzimierza Nahornego. W programie znajdzie się dwanaście piosenek Mistrza do tekstów Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego i Andrzeja Poniedzielskiego. Posłuchamy takich utworów jak: Jej portret, Księżyc nad Kościeliskiem i Czas rozpalić piec. Jest to muzyka na wskroś oryginalna, niemająca sobie równej. 

Włodzimierz Nahorny - pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Sopocie. Zdobył wiele nagród na konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą. Najważniejsze z nich to: I nagroda solistyczna i zespołowa na Jazz nad Odrą 64; II nagroda na Konkursie Młodych Muzyków Jazzowych w Wiedniu w 1966; I nagroda na Festiwalu Jazzowym w Wiedniu 1967, którą odebrał z rąk Duke'a Ellingtona; I nagroda na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu kolejno w 1972 i 1973 roku. Jest kompozytorem najsłynniejszej, powojennej, polskiej piosenki Jej Portret. Ma na swoim koncie współpracę z legendarnym gdańskim BIM-BOMEM, z zespołami Andrzeja Trzaskowskiego, Andrzeja Kurylewicza i wreszcie z Breakoutami w okresie ich największej popularności. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu. Od samego początku kariery, od debiutu, wzbudza powszechne uznanie. Wybitny, niepowtarzalny kompozytor, jeden z pierwszych polskich multiinstrumentalistów. Jest człowiekiem o niespotykanej wrażliwości i skromności, jednocześnie pełnym energii i nowatorskich koncepcji. Jego muzyka to poezja i refleksja. Wśród polskich jazzmanów twórca najbardziej słowiański i romantyczny. Przez krytyków nazwany Chopinem jazzu.

Włodzimierz Nahorny - fortepian
Mariusz Bogdanowicz - kontrabas
Sebastian Frankiewicz - perkusja

Wokaliści:
Paulina Głuszek
Katarzyna Motyka
Aleksandra Rudzińska
Martyna Sabak
Magdalena Sałamacha
Monika Szymczyk
Denys Hurin
Bartłomiej Kawałek
Tomasz Wiśniewski

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej