W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Yat-Kha
Data rozpoczęcia 2014-07-12
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Plac Zamkowy
Kategoria Koncert

Yat-Kha to światowy fenomen. Ci pochodzący z dalekiej Tuwy artyści, posługują się bowiem tradycyjnym dla ich kultury śpiewem gardłowym, a jednocześnie nagrywają z największymi i są znani praktycznie na całym globie.

Lider grupy Albert Kuvezin to już postać w pewnych kręgach kultowa. Współzałożyciel legendarnego Huun-Huur-Tu, gitarzysta, autor tekstów, znawca tradycyjnej muzyki i folkloru Tuwy, z drugiej strony zaś miłośnik i entuzjasta ostrych gitarowych brzmień spod znaku punk rocka i hard core.

Yat-Kha na żywo to przeżycie wręcz mistyczne. Trudno sobie bowiem wyobrazić lepszą syntezę awangardy i współczesności świata zachodu z duchową, liryczną sferą kultury wschodu. Koncerty grupy na długo zostają w pamięci widza.