W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: YOA Orchestra of the Americas

Koncert: YOA Orchestra of the Americas
Data rozpoczęcia 2016-07-21
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur
Udział Płatny
Koszt udziału 40, 60 zł | ulgowe i grupowe (powyżej 10 osób) 28 zł
Kategoria Akcja

YOA Orchestra of the Americas (Młodzieżowa Orkiestra Ameryk) to światowej klasy orkiestra symfoniczna, tworzona przez młodych, utalentowanych muzyków w wieku od 18 do 30 lat, reprezentujących 25 krajów zachodniej części świata. Misją, która przyświeca członkom oraz kadrze Orkiestry, jest możliwość tworzenia przez młodych muzyków lepszego świata tak w krajach Ameryk, jak i poza ich granicami.

Orkiestra została założona w 2001 roku jako wspólna inicjatywa VISIÓN Inc. i New England Conservatory, we współpracy z David Rockefeller Center for Latin American Studies na Uniwersytecie Harvarda, Organizacją Państw Amerykańskich, Inter­American Development Bank oraz FESNOJIV. Podczas inauguracyjnej trasy koncertowej Orkiestra odwiedziła ponad 30 krajów Ameryki Północnej i Południowej, Europy oraz Azji, występując łącznie przed 12-milionową publicznością. YOA Orchestra of the Americas jest pierwszym zespołem symfonicznym na świecie, który występuje w tak wielu krajach i regionach świata.

YOA Orchestra of the Americas to więcej niż światowej klasy orkiestra symfoniczna. Edukuje młodzież i wpływa na jakość życia wykluczonych społeczności. Zachęca przedstawicieli świata biznesu i muzyki do inwestowania w edukację muzyczną. Wspiera wyróżniających się muzyków z każdego zakątka Ameryk, którzy angażują się w działalność pedagogiczną lub menadżerską. Tworzy mosty pomiędzy nowym pokoleniem muzyków i najlepszymi artystami naszych czasów, takimi jak m.in.: Plácido Domingo, Yo­Yo Ma, Joshua Bell, Sarah Chang, Valery Gergiev, James Ehnes, Lorin Maazel, Kent Nagano, Vadim Repin czy Leonard Slatkin.

Cele, do których dąży Orkiestra, to:

  • Kształtowanie życia społeczności poprzez muzykę
  • Tworzenie światowej klasy orkiestry złożonej z wybitnych przedstawicieli świata muzyki pochodzących z krajów zachodniej półkuli
  • Prowadzenie wzorcowej edukacji muzycznej w odległych miejscach obu Ameryk oraz poza ich granicami
  • Budowanie dynamicznej współpracy z partnerami
  • Rozwijanie postaw obywatelskich w społeczeństwie
  • Przygotowanie muzyków do inicjowania pozytywnych zmian w świecie.

Głównym celem Orkiestry jest katalizowanie zmian społecznych.

YOA Orchestra of the Americas występuje w najbardziej prestiżowych salach koncertowych na świecie, wprowadzając muzykę̨ symfoniczną również do miejsc, które nie zawsze są z nią̨ związane. Szczytem sezonu jest lipiec i sierpień, kiedy muzycy, kadra Orkiestry, dyrygenci oraz zaproszeni artyści spotykają̨ się̨ podczas dwutygodniowego seminarium, na którym wspólnie opracowują nowy repertuar, a następnie udają się̨ w doroczną trasę koncertową. Po powrocie do rodzinnych krajów członkowie Orkiestry dzielą się̨ zdobytym doświadczeniem i wiedzą z lokalnymi społecznościami. Każdego roku, przez dziewięć miesięcy, YOA Orchestra of the Americas obejmuje profesjonalnym programem grupę wybitnych muzyków i inicjatorów wprowadzania pozytywnych zmian na świecie. YOA Orchestra of the Americas pozostaje wzorem dla młodzieżowych narodowych orkiestr w Kolumbii, Dominikanie, Hondurasie, Jamajce, Meksyku, Urugwaju oraz w wielu innych krajach świata.