W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert z cyklu "Młodzi klasyczni": Marcin Zdunik i Aleksandra Świgut

Koncert z cyklu "Młodzi klasyczni": Marcin Zdunik i Aleksandra Świgut
Data rozpoczęcia 2012-10-24
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Marcin Zdunik otrzymał Gwarancję Kultury w 2009 roku, jeszcze podczas studiów na UM im. F.Chopina w Warszawie. Występuje ze wspaniałymi orkiestrami, a także z wieloma wybitnymi muzykami, takimi jak Urszula Kryger, Olga Pasiecznik, Ewa Pobłocka, Andrzej Bauer czy Julius Berger. Ten młody, utalentowany wiolonczelista koncertuje, prezentując swoje własne opracowania i kompozycje w najwspanialszych salach koncertowych, wystąpił m.in. w Rudolfinum w Pradze, Carnegie Hall w Nowym Jorku, Konserwatorium im. P.Czajkowskiego w Moskwie, Filharmonii Westfalskiej, Filharmonii Słowackiej w Bratysławie, Filharmonii Narodowej w Warszawie. Tym razem wystąpi w Teatrze Starym w Lublinie z akompaniamentem uroczej studentki Aleksandry Świgut.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Marcin Zdunik - polski wiolonczelista, zdobywca Grand Prixna na VI Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Koncertuje w wielu krajach Europy, USA i Korei często prezentując własne opracowania i kompozycje. W czerwcu 2009 roku ukazała się jego debiutancka płyta zrealizowana z udziałem Orkiestry Kameralnej Wratislavia, zawierająca m.in. nagrania dwóch koncertów wiolonczelowych J.Haydna. Za płytę tę otrzymał nagrodę Fryderyk 2010.

Aleksandra Świgut - zdobywczyni nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach i festiwalach pianistycznych. Koncertowała w wielu miastach Polski, w Niemczech, na Ukrainie, w Kanadzie oraz międzynarodowych festiwalach. Od 2003 roku objęta programem pomocy wybitnie uzdolnionej młodzieży prowadzonym przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci w Warszawie.

Program koncertu:
L.van Beethoven - Sonata D-dur op.102 nr 2 na wiolonczelę i fortepian
F.Mendelssohn-Bartholdy - Sonata D-dur op. 58
Robert Schumann - Fanstasiestuecke op.73 na wiolonczelę i fortepian
L.van Beethoven - Sonata A-dur op.69 na fortepian i wiolonczelę

Bilety: I miejsca – 40 zł, II miejsca – 30 zł, III miejsca – 20 zł
Istnieje możliwość kupienia biletów w karnecie na 2, 3 lub 4 koncerty. Cena biletów w karnecie wynosi: I - 25 zł, II - 15 zł, III - 10 zł. Karnety można wykupić tylko w kasie teatru. Za pośrednictwem strony internetowej można dokonać rezerwacji miejsc.