W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert: Zbigniew Chojnacki

Data rozpoczęcia 2019-04-24
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Święty Spokój, ul. Bramowa 6
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Muzykę oraz dźwięki postrzega swobodnie i umownie.

Najważniejszy dla muzyka jest dialog i spotkanie z drugim człowiekiem, a każda forma wydawania dźwięku ma ułatwiać z nim kontakt. Chojnacki Inspiracje czerpie z elementów najczęściej niezwiązanych bezpośrednio z muzyką. Jak sam mówi: „stara pralka, źdźbło trawy, warkot silnika autobusu, a nawet zwykle krzesło na środku sceny mogą być inspirujące”.

Mimo młodego wieku współpracował już z wieloma wybitnymi muzykami sceny jazzowej i improwizowanej. (m.in. Marcinem Albertem Steczkowskim, Michałem Urbaniakiem, Jackiem Kochanem, Anną Gadt, Krzysztofem Gradziukiem, Adamem Pierończykiem, Joelle Leandre, zespołem TOC). Wraz z Łukaszem Czekałą współtworzy grupę Backspace, która określa swoje kompozycje jako improwizowaną muzykę współczesną.

Zbigniew Chojnacki – accordion, live electronics

Najważniejsze wydarzenia cykliczne