W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert zespołów Avarya, Gramoffon i Des Moines

Koncert zespołów Avarya, Gramoffon i Des Moines
Data rozpoczęcia 2009-02-22
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

Zespół Avarya gra ze sobą od 5 lat. W tym czasie skład zespołu kilka razy się zmieniał. Obecnie zespół tworzą wokalista Sebastian Stefański, basista Sylwester Kowalik, perkusista Arek Bodo, na drugiej gitarze gra Michał Berliński, a na klawiszach świeży członek zespołu Michał Zachariasz.

,,Gramoffon" jest pomysłem dwóch osób: przedwcześnie zmarłego Mariusza Domaszewicza i Roberta Jędrzejczyka. Mariusz tworzył poezję, do której muzykę komponuje Robert - ps. ,,Roken". Część utworów ,,Gramoffonu" inspirowana jest szydłowieckim ,,klimatem" i większość muzyków pochodzi z tej miejscowości. Od początku istnienia skład grupy ulegał częstym zmianom. Obecnie ,,Gramoffon" tworzą:
Robert Jędrzejczyk - gitara
Magdalena Pastuszka - śpiew
Krzysztof Wiśnios - perkusja
Rafał Wojciechowski - gitara basowa


"Des Moines" powstał w 1990 roku w Warszawie. Korzystając nierzadko z takich instrumentów jak fortepian, kontrabas, wiolonczela, flet, perkusja i gitara klasyczna (przez krótki czas grał też z nimi fagocista) tworzą na swych koncertach niepowtarzalny, energetyczny klimat. Aktualnie grupa pracuje nad nową, trzecią już płytą.
Zespół tworzą:
Wojtek Orszulak - gitara akustyczna, śpiew
Michał Piastowicz - gitara, śpiew
Maciek Szczyciński - bas akustyczny, śpiew
Sławek Kazulak - perkusja
Fabian Włodarek - klawisze, akordeon
Robert Siwak: instrumenty perkusyjne
Czasami:
Bartek Krauz - akordeon, śpiewBilety: 5 zł.